Темпи зростання інфляції сповільняться до 9,6% наприкінці 2021 року – НБУ

Темпи зростання інфляції сповільняться до 9,6% наприкінці 2021 року – НБУ

Темпи зростання споживчих цін повернуться до цілі у 5% наприкінці 2022 року

Темпи зростання інфляції сповільняться до 9,6% наприкінці 2021 року – НБУ
Фото: bank.gov.ua

НБУ прогнозує сповільнення росту цін до 9,6% до кінця року. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті Нацбанку за жовтень.

«Зміцнення гривні на споживчі ціни та високий урожай розверне інфляційну динаміку наприкінці 2021 року. Додатковий вплив матимуть підвищення облікової ставки та згортання антикризових заходів Нацбанком. Вони майже усунули стимулюючий ефект монетарних умов у поточному році, а в наступному забезпечать перехід до нейтральних умов», – повідомляє НБУ.

Як наслідок, інфляція сповільниться до 9,6% цьогоріч у грудні та повернеться до середньострокової цілі Нацбанку в 5% наприкінці 2022 року. Надалі темпи зростання споживчих цін перебуватимуть близько цільового рівня. Фундаментальний інфляційний тиск також послабиться. Очікується, що базова інфляція наприкінці цього року знизиться до 7,1%, а у 2022–2023 роках – до 3-4%.

За даними Нацбанку, уповільнення інфляції та покращення інфляційних очікувань дадуть змогу перейти до циклу зниження ключової ставки, проте це відбудеться не раніше другого півріччя наступного року.

Як повідомлялося раніше, економічні наслідки нового карантину будуть значно меншими, ніж торік, згідно з прогнозами НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло