Зростання продажу смартфонів на світовому ринку обернулося на спадання

Зростання продажу смартфонів на світовому ринку обернулося на спадання

Проблеми з поставками ослабнуть не раніше наступного року

Зростання продажу смартфонів на світовому ринку обернулося на спадання
фото Samsung

Підйом на світовому ринку смартфонів змінився спаданням: після двозначного зростання в першій половині 2021 року в третьому кварталі постачання пристроїв зменшилося на 6,7% у річному вирахуванні, до 331,2 млн штук, пише DailyComm.

«Наслідки збоїв у ланцюжку поставок та нестачі компонентів нарешті докотилися і до ринку смартфонів, який раніше здавався майже невразливим для цієї проблеми. Дефіцит чипів до останнього часу був не настільки серйозним, щоб призвести до зниження поставок, а лише гальмував зростання. Однак тепер проблеми погіршилися, і дефіцит однаково позначається на всіх постачальниках. На додаток до нестачі компонентів, галузь зіткнулася з іншими виробничими та логістичними збоями. Більш жорстка політика щодо тестування на COVID-19 та дотримання карантинів затримує перевезення, а проблеми з енергопостачанням у КНР обмежують виробництво ключових компонентів. Незважаючи на заходи щодо пом'якшення наслідків, всі провідні вендори скоригували свої виробничі плани на IV квартал у бік зниження», – прокоментував ситуацію директор IDC з досліджень ринку мобільних пристроїв Набіла Попал.

За його словами, враховуючи високий попит, проблеми з поставками ослабнуть не раніше наступного року.

Аналіз з географічної точки зору показує, що хоча негативна динаміка у третьому кварталі спостерігалася практично у всіх регіонах, масштаби спаду у різних частинах світу варіювалися. Так, у субрегіоні Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), до якого належить Росія, а також у країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону (за винятком Японії та Китаю), річне зниження поставок досягло 23,2% та 11,6%.

У той же час у США, Західній Європі та Китаї регрес був набагато менш вираженим і склав -0,2%, -4,6% та -4,4% у річному обчисленні відповідно. Аналітики пояснюють це вищим пріоритетом цих країн для смартфонних вендорів.

Samsung за підсумками третього кварталу очолила п'ятірку провідних виробників смартфонів з результатом 69 млн випущених пристроїв, що відповідає ринковій частці в 20,8%. Постачання смартфонів Samsung скоротилися на 14,2%, в основному через проблеми із постачанням компонентів.

Apple, у якої постачання iPhone досягли 50,4 млн штук (+20,8%), повернулася на другий рядок рейтингу. Ринкову частку американської корпорації аналітики iDC оцінили у 15,2% проти 11,7% роком раніше.

Далі в топ-5 іде Xiaomi, постачання смартфонів у якої зменшилися на 4,6%, до 44,3 млн штук після двозначного зростання протягом попередніх чотирьох кварталів. Компанія також постраждала через проблеми із постачанням, з якими раніше не стикалася. Замкнули рейтинг Vivo та Oppo, пайовий внесок кожної з яких становив близько 10%.

Як повідомлялося, Volkswagen не випустить 500 000 автомобілів у 2022 році через дефіцит чипів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло