Зростання продажу смартфонів на світовому ринку обернулося на спадання
Проблеми з поставками ослабнуть не раніше наступного року

Підйом на світовому ринку смартфонів змінився спаданням: після двозначного зростання в першій половині 2021 року в третьому кварталі постачання пристроїв зменшилося на 6,7% у річному вирахуванні, до 331,2 млн штук, пише DailyComm.
«Наслідки збоїв у ланцюжку поставок та нестачі компонентів нарешті докотилися і до ринку смартфонів, який раніше здавався майже невразливим для цієї проблеми. Дефіцит чипів до останнього часу був не настільки серйозним, щоб призвести до зниження поставок, а лише гальмував зростання. Однак тепер проблеми погіршилися, і дефіцит однаково позначається на всіх постачальниках. На додаток до нестачі компонентів, галузь зіткнулася з іншими виробничими та логістичними збоями. Більш жорстка політика щодо тестування на COVID-19 та дотримання карантинів затримує перевезення, а проблеми з енергопостачанням у КНР обмежують виробництво ключових компонентів. Незважаючи на заходи щодо пом'якшення наслідків, всі провідні вендори скоригували свої виробничі плани на IV квартал у бік зниження», – прокоментував ситуацію директор IDC з досліджень ринку мобільних пристроїв Набіла Попал.
За його словами, враховуючи високий попит, проблеми з поставками ослабнуть не раніше наступного року.
Аналіз з географічної точки зору показує, що хоча негативна динаміка у третьому кварталі спостерігалася практично у всіх регіонах, масштаби спаду у різних частинах світу варіювалися. Так, у субрегіоні Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), до якого належить Росія, а також у країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону (за винятком Японії та Китаю), річне зниження поставок досягло 23,2% та 11,6%.
У той же час у США, Західній Європі та Китаї регрес був набагато менш вираженим і склав -0,2%, -4,6% та -4,4% у річному обчисленні відповідно. Аналітики пояснюють це вищим пріоритетом цих країн для смартфонних вендорів.
Samsung за підсумками третього кварталу очолила п'ятірку провідних виробників смартфонів з результатом 69 млн випущених пристроїв, що відповідає ринковій частці в 20,8%. Постачання смартфонів Samsung скоротилися на 14,2%, в основному через проблеми із постачанням компонентів.
Apple, у якої постачання iPhone досягли 50,4 млн штук (+20,8%), повернулася на другий рядок рейтингу. Ринкову частку американської корпорації аналітики iDC оцінили у 15,2% проти 11,7% роком раніше.
Далі в топ-5 іде Xiaomi, постачання смартфонів у якої зменшилися на 4,6%, до 44,3 млн штук після двозначного зростання протягом попередніх чотирьох кварталів. Компанія також постраждала через проблеми із постачанням, з якими раніше не стикалася. Замкнули рейтинг Vivo та Oppo, пайовий внесок кожної з яких становив близько 10%.
Як повідомлялося, Volkswagen не випустить 500 000 автомобілів у 2022 році через дефіцит чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].