Імпорту електроенергії з РФ і Білорусі з 1 листопада не буде – Герус

Імпорту електроенергії з РФ і Білорусі з 1 листопада не буде – Герус

Аукціони не були проведені

Імпорту електроенергії з РФ і Білорусі з 1 листопада не буде – Герус
Фото: pexels.com

Україна не імпортуватиме електроенергію з Росії та Білорусі з 1 листопада. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у своєму телеграм-каналі.

«Імпорту електроенергії із РФ з 1 листопада не буде. Компанія «Інтер РАО» 20 жовтня оголосила аукціон на продаж електроенергії, але 21 жовтня відповідний аукціон був відмінений. Також з 1 листопада не буде імпорту електроенергії із Білорусі, відповідні аукціони на продаж електроенергії не були проведені», – написав він.

Герус додав, що, за даними Міністерства енергетики, вчора гарантовані запаси вугілля не витримувалися на складах семи теплоелектростанцій (ТЕС), а саме на Курахівській, Запорізькій, Придніпровській, Зміївській, Вуглегірській, Трипільській та Слов'янській ТЕС.

«Гарантовані запаси вугілля – це мінімальні запаси, які обов'язково мають бути дотримані згідно умов ведення ліцензійної діяльності. Всього на складах ТЕС та ТЕЦ станом на вчора було 675 000 тонн вугілля», – зауважив голова Комітету ВР.

Нагадаємо: 26 травня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня. Згодом заборону продовжили до 1 листопада.

Раніше Герус повідомив, що Росія з 1 листопада зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну.

Згодом цю інформацію підтвердило Мінекономрозвитку РФ, пояснивши, що «протягом осінньо-зимового періоду необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті