Реєстр великих платників податків на 2022 рік скоротився на 32 компанії

Реєстр великих платників податків на 2022 рік скоротився на 32 компанії

Серед компаній, що зникли з реєстру, найбільше було тих, які займаються оптовою торгівлею

Реєстр великих платників податків на 2022 рік скоротився на 32 компанії
Фото: pexels.com

Реєстр великих платників податків (ВПП) на 2022 рік скоротився на 32 компанії: з реєстру вибуло 290 підприємств, а додалося – 258 нових. Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними «Опендатабот».

Зазначається, що серед компаній, що зникли з реєстру, найбільше було тих, які займаються оптовою торгівлею (-10). Водночас найбільший приріст був поміж компаній, які ведуть енергетичний (+18) та сільськогосподарський бізнес (+7).

Зазначається, що у реєстрі ВПП перебувають переважно підприємства газодобувної та металургійної галузі, енергетики й агросектору.

«При цьому в топ-100 є торговельні мережі – наприклад, ТОВ «АТБ-Маркет» другий рік посідає у реєстрі перше місце за виторгом. Також у сотні лідерів – ТОВ «Сільпо-Фуд», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», ДП «КК «Рошен», ТОВ «Фора», – зазначають в «Опендатабот».

Згідно з Податковим кодексом, сьогодні великий платник податків – це компанія з річним доходом у понад 50 млн євро або із загальною сумою річних відрахувань до держбюджету в більш як 1,5 млн євро.

За даними Державної податкової служби, на великих платників податків припадає 60% від усіх надходжень до держбюджету.

Нагадаємо: за перше півріччя 2021 року великий бізнес сплатив 126,5 млрд грн до держбюджету. Частка податкових платежів від великого бізнесу склала майже 34% від усіх надходжень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло