Microsoft за прикладом Facebook вирішила створити власний метавсесвіт

Microsoft за прикладом Facebook вирішила створити власний метавсесвіт

На першому етапі компанія додасть до сервісу відеоконференцій Teams нові функції

Microsoft за прикладом Facebook вирішила створити власний метавсесвіт
фото DR

Microsoft вирішила додати до свого сервісу відеоконференцій Teams тривимірні аватари користувачів та віртуальні простори для спільної роботи та спілкування. Про це йдеться у заяві на сайті компанії, пише Forbes з посиланням на Financial Times.

В основу нової функції ляже технологія змішаної реальності Microsoft Mesh, представлена раніше цього року. Вона дозволяє об'єднувати користувачів різних пристроїв – від смартфонів та ПК до VR-шоломів – в одному віртуальному просторі.

Використовувати 3D-аватари можна буде як у тривимірних просторах, так і у звичайних відеоконференціях. Користувачі віртуального світу зможуть обмінюватися файлами у програмах Microsoft Office, включаючи презентації PowerPoint, зазначає Bloomberg.

Алгоритми Microsoft будуть аналізувати голос користувача та анімувати аватар, ґрунтуючись на його інтонаціях, розповіла головний менеджер з продуктів Microsoft Mesh Кеті Келлі.

Аватари та тривимірні робочі простори, які в майбутньому включатимуть і копії реальних офісів компаній, мають з'явитися у Teams на початку 2022 року. Як зазначають у Microsoft, це стане першим кроком на шляху до метавсесвіту – «цифрового світу, населеного цифровими двійниками людей, місць і речей».

«Дивіться на метавсесвіт як на нову версію  інтернету, де люди збираються, щоб спілкуватися, співпрацювати та обмінюватися інформацією», – йдеться в заяві Microsoft.

Керівництво компанії розраховує, що використання віртуальних аватарів допоможе користувачам Teams звикнути до нових форм віртуальної взаємодії, які зараз здаються чужими, пише FT. «Аватари стануть першим реальним елементом метавсесвіту», – заявив виданню глава Teams Джаред Спатаро.

У тому, що майбутнє інтернету – за метавсесвітом, упевнений і засновник Facebook Марк Цукерберг. Створення такої платформи Цукерберг вважає місією очолюваної ним компанії, яка минулого тижня змінила назву з Facebook на Meta.

Раніше його компанія оголосила про створення фонду для фінансування програм з розробки метавсесвіту, а також плани найняти 10 000 фахівців, які займуться створенням інтернет-платформи нового типу.

Як повідомлялося, Facebook навіть змінює назву для втілення у життя «метавсесвіту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло