Україна прискорила відбір природного газу у 3,5 раза за жовтень

Україна прискорила відбір природного газу у 3,5 раза за жовтень

Водночас обсяги газу в ПСГ на початок листопада на 36% менші, ніж торік

Україна прискорила відбір природного газу у 3,5 раза за жовтень
Фото: utg.ua

Протягом жовтня з українських підземних сховищ (ПСГ) відібрали 0,7 млрд куб. м природного газу, що у 3,5 раза більше, ніж минулого року. Про це повідомляє пресслужба АТ «Укртрансгаз».

«Різниця між торішніми показниками за жовтень та цьогорічними пояснюється двома чинниками. Перший ‒ сезон відбору розпочався на два тижні раніше ніж минулого року. Другий ‒ восени компанії-нерезиденти реекспортували частину своїх запасів з метою подальшої реалізації на газовому ринку ЄС в період пікових цін на газ», – йдеться в повідомленні.

Проте станом на 1 листопада 2021 року запаси газу в ПСГ становили 18 млрд куб. м газу, що на 36% менше, ніж торік. Водночас теперішній показник на 13% вищий за середній рівень наповнення газосховищ у 2011-2019 рр. 

«Нинішній рівень наповнення ПСГ підтверджує готовність мережі українських газосховищ до проходження зими, за умови стабільної ситуації у загальному енергобалансі України», – зазначають у компанії.

Нагадаємо, що Україна з початку жовтня знизила запаси газу на 380 млн куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло