Нацфонд досліджень цьогоріч отримав 600 млн грн на гранти

Нацфонд досліджень цьогоріч отримав 600 млн грн на гранти

Найбільшу кількість грантів надали науковим установам Національної академії наук і МОН

Нацфонд досліджень цьогоріч отримав 600 млн грн на гранти
Фото: pexels.com

Станом на 1 листопада Національному фонду досліджень на грантову підтримку наукових досліджень і забезпечення його діяльності спрямували 601 млн грн з передбачених 733 млн грн, або 82% усіх асигнувань.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

В Україні з 2019 року діє новий механізм фінансування наукових досліджень на конкурсній основі через Нацфонд. Він надає грантову підтримку науковим дослідженням і науково-технічним (експериментальним) розробкам наукових установ незалежно від їх відомчого підпорядкування.

У 2020 році Фонд провів перші конкурси за напрямами «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених», за результатами яких надано 216 грантів.

Цьогоріч найбільшу кількість грантів отримали наукові установи Національної академії наук (108 грантів) та наукові установи та заклади вищої освіти Міністерства освіти і науки (98 грантів), на які припадає близько 95% від загального обсягу грантової підтримки Фондом.

«У наступному році плануємо продовжити поетапне збільшення видатків для забезпечення діяльності Національного фонду досліджень України та надання ним грантової підтримки. Для цього в проекті Державного бюджету України на 2022 рік передбачено 834 млн грн», – розповів заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Нагадаємо: українську вакцину від COVID-19 розпочали випробовувати на мишах у Польщі. Торік Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав грант на десять млн грн на розробку цієї вакцини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті