«Грандіозний крок вперед»: Конгрес затвердив інфраструктурний проект Байдена вартістю $1 трлн
Знайти такі кошти адміністрація Байдена планує за допомогою підвищення податків для бізнесу

Палата представників США затвердила план президента Джо Байдена щодо розвитку інфраструктури та створення робочих місць на суму $1,2 трлн. У серпні проект отримав схвалення Сенату, верхньої палати Конгресу після того, як фінансування інфраструктурної частини було скорочено до $550 млрд.
За ухвалення документа виступили 228 конгресменів, проти – 206. Голоси розділилися переважно за партійною лінією, але, як зазначає Bloomberg, законопроект також підтримали 13 республіканців, без чого він не був би затверджений.
Проект тепер надіслано на підпис Байдену.
Ухвалення законопроекту президент США назвав «грандіозним кроком [Америки] вперед як нації».
Інфраструктурний законопроект спочатку мав йти в пакеті із законопроектом із соціальної підтримки та боротьби зі зміною клімату на $1,75 трлн. Але суперечності виникли всередині самої демократичної партії. Представники помірного крила виступили за те, щоб провести перевірку та переконатися у допустимості видатків бюджетних коштів.
Навесні Байден також підписав план стимулювання економіки на $1,9 трлн. Тільки він, прогнозували аналітики, може збільшити світовий ВВП на 1 в.п.
Сплатити всі інвестиції, пов'язані з інфраструктурною програмою, на найближчі 15 років адміністрація Байдена планувала за допомогою підвищення податків для бізнесу та заможних американців.
Головна зміна – корпоративний податок на прибуток, який реформа Дональда Трампа 2017 знизила до 21%, Байден пропонував підвищити до 28%. Це все ще значно нижче, ніж за Барака Обами (тоді було 35%), але така ставка поміщає США до країн з найвищим податковим навантаженням для бізнесу, зазначала WSJ.
Також з ініціативи США буде запроваджено мінімальний глобальний податок для транснаціональних корпорацій на рівні 15%.
Водночас сенатори-демократи наприкінці жовтня запропонували запровадити у США податок на мільярдерів. Він припускає, що найбагатшим людям країни доведеться щороку платити 23,8% з приросту вартості активів, що торгуються, таких як акції та облігації.
Такий податок дозволив би частково профінансувати гігантські соціальні програми адміністрації Байдена, пише Bloomberg.
Більше про це в матеріалі «Маск би плакав: на скільки збідніють мільярдери після введення нового податку на багатство».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].