США ввели санкції проти українця і росіянина за кіберзлочини

США ввели санкції проти українця і росіянина за кіберзлочини

Проти українця висунуто 11 звинувачень

США ввели санкції проти українця і росіянина за кіберзлочини
фото Shutterstock

Мінфін США вніс до списку санкцій росіянина Євгенія Поляніна та українця Ярослава Васинського за звинуваченням у кіберзлочинах. Про це йдеться у заяві, опублікованій у понеділок на сайті відомства.

Генпрокурор США висунув проти них звинувачення. Американська сторона планує добитися екстрадиції Ярослава Васинського, якого раніше було заарештовано в Польщі.

Стверджується, що Євгеній Полянін та Ярослав Васинський брали участь в «інцидентах із програмами-вимагачами Sodinokibi/REvil, спрямованих проти Сполучених Штатів».

Естонський криптовалютний банк Chatex потрапив до санаційного списку за відмивання грошей, отриманих шахрайським шляхом – «за обмін віртуальної валюти та пов'язаною з нею мережею підтримки для полегшення фінансових трансакцій для учасників програм-вимагачів».

Генпрокурор США Меррік Гарланд уточнив, що Євгеній Полянін отримав близько $13 млн від жертв хакерських атак із застосуванням програм-здирників, але з них $6,1 млн американській владі вдалося повернути.

«Міністерство юстиції конфіскувало $6,1 млн, пов'язані з атаками іншого можливого члена REvil, громадянина Росії Євгенія Поляніна», – сказав Гарланд.

При цьому у висновку Мін'юсту США вказано, що проти Ярослава Васинського у справі про створення шкідливого програмного забезпечення Sodinokibi для організації REvil з метою вимагання грошей, спрямованого на американські компанії, висунуто 11 звинувачень.

Нагадаємо, влада США обіцяє$10 млн за інформацію про російське хакерське угрупування – організацію DarkSide.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло