General Electric планує розділитися на три компанії, на цій новині її акції пішли вгору

General Electric планує розділитися на три компанії, на цій новині її акції пішли вгору

Компанія планує виокремити здоровʼя, енергетику й авіацію

General Electric планує розділитися на три компанії, на цій новині її акції пішли вгору
фото DR

Легендарний технологічний концерн General Electric (GE) планує розділитися на три компанії з профілю енергетики, охорони здоров'я та авіації. На новинах про поділ акції GE помітно подорожчали, пише портал MarketWatch.

На премаркеті у вівторок, 9 листопада, папери GE додали 15,5%, наблизившись до січневого історичного максимуму 2018 року. Драйвером зростання послужив анонс концерну про те, що він розділиться на три публічні компанії відкритого типу:

1) GE Healthcare з фокусом на охороні здоров'я з'явиться у 2023 році. Очікується, що GE збереже тут частку 19,9%.

2) GE Renewable Energy, GE Power та GE Digital стане об'єднаним підприємством, яке займеться проектами в рамках енергетичного переходу. Безподаткове виділення активів заплановане на початок 2024 року.

3) За підсумками всіх операцій сама GE зосередиться на авіаційній галузі. Теперішній CEO Лоуренс Калп залишиться її керівником.

З 1981-го по 2001 рік головою General Electric був «найкращий управлінець усіх часів» Джек Уелч. За визначні практичні результати (при ньому капіталізація GE зросла в 40 разів) і за внесок у теорію корпоративного управління у вигляді концепції «організації без кордонів» («boundaryless company») Fortune 1999-го оголосив його «менеджером століття». Велч помер минулого року у віці 84 років.

Нагадаємо, стало відомо, що General Electric розробляєглибоководні плавучі вітрогенератори: GE поставила перед собою завдання розробити плавучий варіант гігантської Halide-X.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло