НКЦПФР підбила перші підсумки роботи товарних бірж після введення нових правил

НКЦПФР підбила перші підсумки роботи товарних бірж після введення нових правил

Україна в жовтні отримала 825 млн грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини

НКЦПФР підбила перші підсумки роботи товарних бірж після введення нових правил
Фото: unsplash.com

За результатами роботи Української енергетичної біржі (УЕБ), Україна отримала 825 млн грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини. Про це повідомила пресслужба Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), підбиваючи підсумки роботи товарних бірж восени, після законодавчого врегулювання їхнього функціонування.

Зокрема йдеться про зростання обсягів продажу лісу на товарних біржах, формування ринкової моделі та підготовку до появи двох нових товарних бірж на додачу до двох наявних.

«Нарешті організований товарний ринок відкриває нові можливості для законної та прозорої торгівлі. Учасники ринку цього очікували, держава того прагнула, і разом із початком реформи ринку капіталів і організованих товарних ринків влітку 2021 року ми отримали новий регульований сегмент», – зазначив голова НКЦПФР Руслан Магомедов у коментарі в телеграм-каналі, який запустила Нацкомісія.

За його словами, спотовий ринок допоможе створити нові фінансові інструменти та хеджувати ризики на ринку капіталу, а нова модель роботи товарного ринку дозволить говорити про стабільність поставок і прогнозувати вартість товарів.

Нагадаємо: у 2020 році Верховна Рада ухвалила закон, за яким товарні біржі з липня 2021 року повинні пройти процедуру ліцензування у Нацкомісії, аби працювати й надалі. Першою пройшла таку процедуру УЕБ.

Протягом наступних трьох років в Україні планують створити інтегрований центр ринків капіталу та товарних ринків – Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT). Це випливає з домовленостей у меморандумі, який уряд уклав з ЄБРР, ACC та USAID.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло