Лукашенко пригрозив перекрити транзит газу в Європу в разі посилення санкцій проти Білорусі

Лукашенко пригрозив перекрити транзит газу в Європу в разі посилення санкцій проти Білорусі

Лукашенко «безголовим порекомендував думати перш ніж говорити»

Лукашенко пригрозив перекрити транзит газу в Європу в разі посилення санкцій проти Білорусі
Фото: "Белта"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко порекомендував західним лідерам подумати, перш ніж загрожувати Білорусі новими санкціями та закриттям кордонів, а також пригрозив перекрити транзит газу. Про це він заявив під час наради з керівництвом Ради міністрів країни, передає  «Белта».

«Польща нас лякає, що закриє кордон. Будь ласка, закривайте: менше втікачів туди переміщатиметься. Питання не в цьому. А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройде: там російський кордон закритий. Через Прибалтику доріг немає. Якщо ми закриємо для поляків і, наприклад, для німців, що буде тоді? Ми не повинні, захищаючи свій суверенітет та незалежність, зупинятись – ні перед чим», – сказав Лукашенко.

Він нагадав, що через Білорусь проходить транснаціональний магістральний експортний газопровід «Ямал-Європа».

«Ми обігріваємо Європу, вони нам ще загрожують, що закриють кордон. А якщо ми перекриємо природний газ туди? Тому я б керівництву Польщі, литовцям та іншим безголовим порекомендував думати перш ніж говорити», – заявив він.

Нагадаємо: країни Балтії обвинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це «гібридною агресією». Тієї ж позиції дотримується і Єврокомісія.

Раніше Mind писав, що тисячі біженців, зокрема із Сирії, Іраку, Афганістану та Лівану, організовуються в групи та штурмують огородження вздовж польсько-білоруського кордону. Варшава звинувачує режим Олександра Лукашенка у створенні за допомогою мігрантів «масштабної провокації» подібно тому, як робила Туреччина, яка намагалася дестабілізувати Грецію та Євросоюз у березні 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло