Рада схвалила проєкт закону про ринок деревини

Рада схвалила проєкт закону про ринок деревини

Продаж деревини відбуватиметься лише на електронних аукціонах

Рада схвалила проєкт закону про ринок деревини
Фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону «Про ринок деревини», яким пропонується комплексно врегулювати функціонування лісового порталу для досягнення відкритості, публічності та контролю за діяльністю учасників ринку деревини. Про це йдеться на сайті парламенту.

Законопроєкт визначає чіткі функції лісового порталу як інструменту підвищення прозорості ринку. Продаж деревини відбуватиметься лише на електронних аукціонах або на умовах оферти. Інформація про продаж буде доступною всім учасникам ринку на лісовому порталі. Водночас реалізація лісоматеріалів та виробів з них допускатиметься за наявності декларування перероблення деревини.

Також передбачена відповідальність продавців деревини за відмову постачати покупцям визначений обсяг та якість ресурсу, за яку були сплачені кошти. Крім того, законопроєкт регулює застосування оферти та її акцептування, визначено засади проведення електронних аукціонів, вимоги оприлюднення інформації про проведені аукціони.

Нагадаємо: протягом І кварталу 2021 року українським лісам було завдано збитків на майже на 54 млн грн. Наймасовішим та найзбитковішим порушенням була вирубка лісів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті