У США дев'ять штатів почали розслідування щодо Instagram

У США дев'ять штатів почали розслідування щодо Instagram

Прокурори вивчать методи, за допомогою яких компанія-власник Instagram просуває соцмережу серед дітей

У США дев'ять штатів почали розслідування щодо Instagram
фото Pixaby

Консорціум, що складається з дев'яти штатів, оголосив у четвер про початок спільного розслідування щодо компанії Meta, яка володіє соцмережею Instagram, з приводу методів її просування серед дітей, незважаючи на наявну інформацію про шкоду, яку може завдати дитячій психіці використання Instagram, пише Голос Америки.

Компанія Meta намагається вирішити одну з найсерйозніших у своїй історії репутаційних криз, що вибухнула після того, як інформатор опублікував внутрішні документи компанії, що доводять, що керівники Meta знають про ризики, які становлять їхні програми для психіки підлітків.

«Facebook, що нині називається Meta, не зміг захистити молодих людей на своїх платформах і натомість вважав за краще ігнорувати або, в деяких випадках, посилювати маніпуляції, що становлять реальну загрозу фізичному та психічному здоров'ю, експлуатуючи дітей заради наживи», – йдеться у заяві генерального прокурора Массачусетса Морі Хілі.

Розслідування веде консорціум, до якого входять генеральні прокурори штатів Нью-Йорк, Колорадо, Каліфорнія, Флорида, Кентуккі, Небраска, Нью-Джерсі, Теннессі та Вермонт.

За словами генерального прокурора Каліфорнії Роба Бонта, консорціум розслідує, у тому числі, методи, що використовуються компанією Meta для збільшення частоти та тривалості знаходження молодих користувачів у соцмережах.

При цьому внутрішнє розслідування, проведене Meta, показало, що використання Instagram «пов'язане з підвищеним ризиком заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров'ю молодих людей, включаючи депресію, розлади харчової поведінки і навіть самогубство», – йдеться у заяві генпрокурора Каліфорнії.

У Meta заявляють, що ці звинувачення не відповідають дійсності.

«Ці звинувачення помилкові і демонструють глибоке нерозуміння фактів, – йдеться у заяві компанії, – Ми продовжуємо створювати нові функції, щоб допомогти людям, які стикаються з негативними соціальними порівняннями чи проблемами із зображенням тіла, у тому числі нашу нову функцію «Зроби перерву» та способи стимулювання використання інших типів контенту».

Нещодавній витік документів Facebook ліг в основу цілої низки скандалів. Внутрішні документи Meta були передані законодавцям, журналістам та регуляторам колишньою співробітницею компанії Френсіс Хауген.

«Я хочу створити молодіжний рух», – сказала вона, додавши, що молоді люди, які «виросли» в мережі, не повинні відчувати себе «безсилими» перед соціальними мережами, які глибоко вплетені в їхнє життя.

Хоген також заявляє про те, що Facebook постійно ставить прибуток вище за безпеку людей.

Нагадаємо, Instagram почне попереджати про те, що треба зробити перерву.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло