Баффет інвестував у конкурента Tesla і не схибив – його прибутки зросли на 3000%

Баффет інвестував у конкурента Tesla і не схибив – його прибутки зросли на 3000%

«Оракул з Омахи» вклав сотні мільйонів у китайського виробника електромобілів BYD

Баффет інвестував у конкурента Tesla і не схибив – його прибутки зросли на 3000%
фото Shutterstock

Незважаючи на глобальну нестачу напівпровідників, на ринку електрокарів спостерігається справжній бум, про що свідчить зростання акцій практично всіх виробників у цьому секторі.

Rivian Automotive, який вийшов на біржу всього тиждень тому з ціною $78 за акцію, зараз торгується майже по $150. Акції Lucid Group Inc, яка цього літа також стала публічною завдяки угоді зі SPAC-компанією, за останній місяць зросли на 77%.

Не відстає і лідер ринку Tesla, попри недавнє падіння. Компанія Ілона Маска подорожчала на 125% за рік, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

Між тим стало відомо, що знаменитий інвестор Уоррен Баффет ще 10 років тому розгледів величезний потенціал виробників електрокарів і вклав сотні мільйонів у китайського виробника електромобілів BYD Co Ltd ADR, які окупилися з лишком.

У 2008 році компанія Баффета Berkshire Hathaway купила 225 млн акцій BYD за $232 млн. А ринкова вартість BYD тим часом зросла приблизно до $5,9 млрд.

За умови, що корпорація Баффета не продасть акції BYD, які цього року зросли ще на 34%, доходи від них стануть вищими ще на $2 млрд.

Сама компанія BYD у третьому кварталі цього року продала 183 000  нових електромобілів (включаючи гібридні), що на 294% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Одних же електрокарів вона продала за цей період 91 616, що на 186% більше за минулий рік.

Нагадаємо, Джордж Сорос виступив проти інвестицій в економіку Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло