Джордж Сорос виступив проти інвестицій в економіку Китаю
Це помилка, яка може привести до втрати грошей і зашкодити інтересам демократичних країн, вважає Сорос

Інвестиційна компанія BlackRock робить помилку, інвестуючи в економіку Китаю. Про це в колонці для The Wall Street Journal написав американський мільярдер Джордж Сорос, пише Forbes.
У червні BlackRock отримала дозвіл на створення першого в Китаї бізнесу, який займається фондами взаємних інвестицій і який повністю належить іноземцям. Наприкінці серпня новий китайський підрозділ BlackRock запустив свій перший продукт. Дослідницький підрозділ компанії порекомендував інвесторам збільшити вкладення в економіку КНР, передавала Financial Times.
«Вливання мільярдів доларів у Китай зараз – це трагічна помилка. Вона, ймовірно, призведе до втрати грошей клієнтів BlackRock і, що важливіше, завдасть шкоди інтересам США та інших демократій в сфері національної безпеки», – заявив Сорос.
Мільярдер зазначив, що BlackRock, схоже, повірила заявам влади Китаю, які насправді не проводять різниці між державними та приватними компаніями, бачачи і в тих, і в інших «інструменти однопартійної держави». Він додав, що на дії BlackRock також може впливати потенційний прибуток від виходу на раніше закритий китайський ринок.
Дії BlackRock ставлять під загрозу Інтереси «США й інших демократій» тому, що вкладені в економіку Китаю гроші послужать підтримкою «репресивного вдома та агресивного за кордоном режиму» Сі Цзіньпіна, вважає Сорос. Він заявив, що Конгресу США слід надати американській Комісії з цінних паперів і бірж право обмежувати потік коштів у Китай.
З позицією Сороса не погодився засновник інвестфонду Mobius Capital Partners Марк Мобіус. Він заявив Bloomberg, що оцінює кроки, які робить Китай, «досить позитивно». «Вони рухаються в бік справедливого регулювання, намагаючись створити рівні умови, – зазначив Мобіус. – Ці заходи, що вживаються Китаєм, зміцнюють безпеку інвесторів, в тому числі іноземних».
Як повідомлялося, Berkshire Уоррена Баффета тільки на акціях китайського автовиробника BYD заробила $2 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].