Україна та Канада розпочинають будівництво космодрому в Новій Шотландії

Україна та Канада розпочинають будівництво космодрому в Новій Шотландії

Реалізація проєкту створює передумови довготривалого українсько-канадського співробітництва у космічній сфері

Україна та Канада розпочинають будівництво космодрому в Новій Шотландії
Фото: facebook.com/volodymyrtaftay

Космічні агентства України та Канади підписали спільну заяву про партнерство. Країни анонсували початок будівництва космодрому у провінції Нова Шотландія. Про це повідомляє пресслужба посольства України в Канаді. 

«Проєкт передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод», – написав голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай у фейсбуці.

Зазначається, що проєкт реалізовуватиме канадська компанія Maritime Launch Services Ltd (MLS).

За словами Стівена Матьє, президента та головного виконавчого директора Maritime Launch Services, ринок космічних пусків демонструє постійне зростання та у майбутньому збільшиться з $400 млрд до $1 трлн.

Реалізація проєкту створює передумови довготривалого українсько-канадського співробітництва у космічній сфері, завантаження виробничих потужностей українських підприємств.

Раніше повідомлялося, що будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії «Циклон-4М» почнеться у кінці 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті