Кабмін не затверджував офіційних документів щодо зобов'язання відмовитися від вугільних ТЕС до 2035 року

Кабмін не затверджував офіційних документів щодо зобов'язання відмовитися від вугільних ТЕС до 2035 року

Міненерго має скоригувати дату

Кабмін не затверджував офіційних документів щодо зобов'язання відмовитися від вугільних ТЕС до 2035 року
Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина
Фото: facebook.com/Ольга Стефанішина

Кабмін не затверджував офіційних документів щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року в рамках міжнародної ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA). Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, передає «Інтерфакс-Україна».

«Уряд не схвалював офіційні документи, які декларували б таку амбіцію. Тому Міністерство енергетики має провести переговори з PPCA з тим, щоб скоригувати цю дату (2035 рік, – ред.) відповідно до розрахунків чинної Енергетичної стратегії, які проводилися в тому числі компанією «Укренерго». Це не відображає нашої офіційної позиції, зараз йдуть консультації щодо коригування цих даних», – сказала Стефанишина.

Раніше повідомлялося, що понад 40 країн погодилися відмовитися від вугільної енергетики, яка є найбруднішим зі способів отримання енергії. Угоду, зокрема, підписали Канада, Польща, Південна Корея, Індонезія, В'єтнам та Україна – основні країни, які використовують вугілля, поступово від нього відмовляться, причому більші економіки зроблять це у 2030-х роках, а дрібніші – у 2040-х.

Однак від угоди відмовилися без пояснення причин найбільші економіки світу, такі як США, Китай, Австралія та Індія. Експертні оцінки показали, що для того, щоб досягти обмеження зростання температури планети в межах 1,5 °C, розвинені країни повинні поступово відмовитися від вугілля до 2030 року, а не у 2030-х роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло