Байден дав дозвіл пустити в хід стратегічні запаси нафти

Байден дав дозвіл пустити в хід стратегічні запаси нафти

Це має допомогти знизити ціни на нафту

Байден дав дозвіл пустити в хід стратегічні запаси нафти
фото Shutterstock

Президент США Джо Байден повідомив, що Департамент енергетики задіє стратегічний резерв нафти і вивільнить із нього 50 млн барелів палива, щоб добитися зниження цін на бензин у США та скоригувати баланс між попитом та пропозицією на ринку, повідомляється на сайті Білого дому.

«Підвищення цін на газ значно впливає на американських споживачів та американські підприємства, тому що пропозиція нафти не встигає за попитом у міру того, як світова економіка виходить із пандемії. З цієї причини президент Байден використовує всі доступні йому інструменти для зниження цін та вирішення проблеми нестачі пропозиції», – йдеться на сайті Білого дому.

Департамент енергетики уточнює, що 32 млн барелів надійдуть на ринок протягом наступних кількох місяців. У Білому домі наголосили, що запаси будуть повернуті до стратегічного резерву (SPR). Продаж додаткових 18 млн барелів нафти буде прискорено.

Також у повідомленні Білого дому зазначається, що аналогічні кроки зроблять Китай, Індія, Японія, Південна Корея та Великобританія. Вашингтон зазначив, що протягом останніх тижнів на тлі повідомлень про можливе відкриття стратегічних резервів нафти ціни на нафту знизилися майже на 10%.

Раніше Bloomberg із посиланням на джерела в індійському Міністерстві енергетики повідомив, що Індія 23 листопада може оголосити про продаж частини своїх стратегічних запасів нафти, щоб стримати зростання світових цін. Йдеться про вивільнення 5 млн із 39 млн барелів нафти національного резерву.

Як повідомлялося, сенатор США запропонував санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну. Санкції передбачені проти російських банків, державних підприємств, що працюють у сфері нафти, газу та корисних копалин, «що завдало б серйозного удару російській економіці»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло