В Італії оштрафували Apple і Amazon на $225 млн за змову

В Італії оштрафували Apple і Amazon на $225 млн за змову

Компанії домовилися, що реалізувати техніку Apple міг лише сам Amazon та кілька інших продавців

В Італії оштрафували Apple і Amazon на $225 млн за змову
фото Shutterstock

Антимонопольний регулятор Італії оштрафував техногігантів Amazon і Apple на загальну суму понад $225 млн. Влада звинуватила компанії у змові при продажі навушників Beats та іншої техніки Apple, пише Reuters.

Через угоду двох американських компаній 2018 року кілька продавців продукції Apple і бренду навушників Beats, що належить їй, втратили можливість торгувати цими товарами на італійській версії Amazon. Як заявив регулятор, компанії домовилися, що реалізувати техніку Apple міг лише сам Amazon та кілька інших продавців, «обраних дискримінаційним чином».

В результаті компанії нашкодили покупцям: антиконкурентні умови знизили рівень знижок на продукцію Apple та Beats.

Влада Італії наклала штраф у розмірі 68,7 млн євро на Amazon і 134,5 млн євро на Apple і зобов'язала компанії зняти обмеження – вони будуть зобов'язані надати всім роздрібним продавцям оригінальних продуктів Apple і Beats доступ до майданчика Amazon.it.

Компанії вже висловили свою незгоду із рішенням влади. Amazon заявила, що накладений штраф виявився «неспівмірним і необґрунтованим».

«У результаті угоди з Apple у 2018 році італійські покупці можуть знайти новітні продукти Apple і Beats у нашому магазині», – заявив гігант у сфері e-commerce.

В Apple агентству передали, що корпорація тісно співпрацює з партнерами і торговими посередниками, щоб гарантувати покупцям оригінальність продукції бренду.

Як повідомлялося, Apple знову стала найдорожчою компанією у світі на чутках про розробку Apple Car.

За матеріалами The Bell

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті