Shell і китайська Nio створять мережу станцій для швидкої заміни батарей в електромобілях

Shell і китайська Nio створять мережу станцій для швидкої заміни батарей в електромобілях

Планується розвиток мережі як у Китаї, і у Європі

Shell і китайська Nio створять мережу станцій для швидкої заміни батарей в електромобілях
фото Pixaby

Китайський виробник електромобілів Nio уклав угоду про стратегічне партнерство з Shell Group, що передбачає створення станцій з обміну акумуляторів для електромобілів та швидке заряджання електротранспорту.

З наступного року планується розвиток мережі як у Китаї, і у Європі, повідомляє 3DNews з посиланням на electrek.co.

Nio – один із найвідоміших китайських автобрендів за межами КНР, зараз компанія розширює присутність у світі, зокрема й у європейських країнах. Бізнес продовжує дотримуватися власної стратегії, в рамках якої передбачено обмін акумуляторів, що розрядилися, на заряджені на спеціальних станціях.

У Китаї в компанії вже є близько 650 відповідних станцій, аналогічну ініціативу вже почали реалізувати в Норвегії – Nio залишилася одним із небагатьох виробників, які просувають обмін акумуляторів замість їхньої зарядки.

Shell Group намагається покращити свою репутацію, пов'язану з непопулярним сьогодні нафтовим бізнесом, інвестуючи в зелену енергетику, зокрема інфраструктуру для електротранспорту.

Наприклад, у 2020 році компанія збільшила кількість своїх зарядних станцій у Німеччині до 200 штук і навіть придбала найбільшу у Великобританії зарядну мережу Ubitricity.

У подальшому між компаніями передбачено взаємодію у дослідженнях, що сприяють просуванню технологій обміну акумуляторів, плюс компанії створять мережу станцій обміну акумуляторів із спільним брендингом.

Спільний проект у Китаї розпочнеться з будівництва двох пілотних станцій, до 2025 року планується збудувати близько 100 станцій, а також розмістити зарядні хаби та швидкі зарядки Shell Recharge на вже існуючих майданчиках Nio.

У 2022 році компанії вивчать можливість будівництва пілотних станцій у Європі та, залежно від успіху починання, сподіваються швидко масштабувати проект.

Іншими словами, на станціях обміну батарей Nio можна буде заряджати електромобілі за допомогою технології Shell Recharge, а на майданчиках Shell можна буде обміняти розряджені акумулятори та зарядитися за допомогою кабельного з'єднання.

Нагадаємо, Shell вирішила змінити назву і більше не платити податки в Нідерландах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло