«Північний потік-2» не працюватиме ще пів року – посол Німеччини в Україні

«Північний потік-2» не працюватиме ще пів року – посол Німеччини в Україні

Фельдгузен вважає, що призупинення сертифікації газопроводу не пов'язане з енергетичною кризою в ЄС

«Північний потік-2» не працюватиме ще пів року – посол Німеччини в Україні
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен

Пропозицію України Європейському союзу про додатковий транзит газу обсягом 55 млрд куб. м за спецумовами можна реалізувати, якщо Росія може видобувати більше газу і хоче наростити постачання, оскільки «Північний потік-2» ще точно не працюватиме пів року. Про це повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Це була хороша пропозиція України. Якщо ви уважно подивитеся, то йдеться лише про додаткові обсяги газу. Це не так легко, як ми думаємо, тому що газ перебуває в Росії, а не в Україні, пункт передачі газу – на вашому східному кордоні. Якщо Росія може видобувати більше газу і хоче більше постачати його, якщо у них є комерційний інтерес і вони це фізично можуть зробити – це хороша пропозиція, і я можу уявити собі, що вона буде реалізована», – сказала вона 

Посол зазначила, що німецький федеральний регулятор відклав сертифікацію «Північного потоку-2» як незалежного оператора з транспортування газу, оскільки зрозумів, що спочатку потрібно зробити анбандлінг, і без цього не варто працювати далі.

Фельдгузен наголосила, що це не було кроком з боку Німеччини у відповідь на шантаж Росії.

«Ні, зовсім ні. Ми всі думаємо, що Росія має зацікавленість отримати сертифікацію швидше, а не пізніше. Однак наразі це точно не буде швидше. Якщо вони анбандлінг не зроблять, то і сертифікації не буде. У Bundesnetzagentur працюють бюрократи, і якщо немає умов для сертифікації, тоді її і не буде. Росія знає про це», – розповіла вона.

За її словами, нинішня проблема з постачанням енергії – це інший виклик, над яким працює не лише Німеччина, але й інші країни. Втім, Фельдгузен вважає, що призупинення сертифікації «Північного потоку-2» не пов'язане з цією кризою.

Напередодні американське видання Axios повідомило, що Німеччина закликала США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2». Берлін стверджує, що це послаблять довіру до США і «завдасть шкоди трансатлантичній єдності».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло