Суд скасував постанову про визнання банкрутом кондитерської компанії «АВК»

Суд скасував постанову про визнання банкрутом кондитерської компанії «АВК»

Оскарження базується на тому, що перша інстанція не порівнювала кредиторські вимоги з фінстаном боржника у 2020-2021 роках

Суд скасував постанову про визнання банкрутом кондитерської компанії «АВК»
Фото: pixabay.com

Східний апеляційний госпсуд скасував постанову Госпсуду Донецької області, згідно з якою ПрАТ «АВК» було визнане банкрутом і підлягало ліквідаційній процедурі. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на постанову суду.

«Госпсуд Донецької області, не наводячи конкретних сум та не аналізуючи документальних підстав їх визначення, вказав на перевищення розміру пасиву боржника над його активами, недостатність наявного у боржника майна для задоволення вимог кредиторів», – нагадали в апеляційному суді.

Апеляційна інстанція констатує, що в матеріалах справи за 2019-2020 роки наводилася інформація про 3,18 млрд грн визнаних кредиторських вимог, незабезпечених заставою, а забезпечених заставою – 1,17 млрд грн.

Водночас суд першої інстанції не визначив розмір вартості активів боржника на момент винесення постанови про визнання компанії банкрутом.

Згідно з висновком аналізу фінансово-господарського стану боржника у 2020 році, баланс «АВК» становив 2,72 млрд грн на 31 грудня 2018 року.

«Оскаржувана постанова вказує на те, що суд першої інстанції не з'ясував дані щодо фінстану боржника у 2020 та 2021 роках для порівняння із розміром кредиторських вимог», – йдеться в судовому рішенні.

Також колегія суддів погодилася з аргументами розпорядника про неможливість проведення інвентаризації майна на території тимчасово окупованих Донецька та Луганська.

При цьому суд апеляційної інстанції констатував, що в матеріалах справи містяться надані «Сбербанком» копії звітів про оцінку майна боржника у Донецьку, складених у 2019 році. Згідно зі звітністю, загальна вартість такого майна становить 322,4 млн грн.

Проте апеляційний госпсуд вказав, що перша судова інстанція не надала відповідним доказам жодної оцінки, не з'ясувала, чи все майно боржника в Донецьку, включено до цих звітів, так само не перевіривши можливостей отримання аналогічних звітів щодо майна в Луганську.

Зазначається, що апеляційний суд направив справу до першої інстанції на стадію розпорядження майном. 

Раніше суд визнав «АВК» банкрутом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті