Фінкомітет Ради рекомендує прийняти у цілому «ресурсний» законопроєкт

Фінкомітет Ради рекомендує прийняти у цілому «ресурсний» законопроєкт

Законопроєкт отримав майже 11 400 правок

Фінкомітет Ради рекомендує прийняти у цілому «ресурсний» законопроєкт
Фото: УНІАН

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (№5600). Про це повідомляється на сайті парламенту.

«Комітет затвердив порівняльну таблицю до законопроєкту №5600 і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді розглядати поправки до проєкту окремими структурними частинами та за підсумками розгляду у другому читанні прийняти його в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням», – зазначається у повідомлені.

Фінкомітет Ради розглядав законопроєкт №5600 протягом тижня 13-17 вересня обсяг поправок до законопроєкту склав майже 11 400.

Зокрема, народні депутати одностайно підтримали положення законопроєкту, які стосуються доповнення переліку послуг, на які поширюється касовий метод у редакції, запропонованій робочою групою.

Під час обговорення представник ДП НАЕК «Енергоатом» наголосила на важливості включення даного питання для галузі енергетики, оскільки «непродовження касового методу, дія якого закінчується першого січня 2022 року, призведе до катастрофічних наслідків для всіх учасників енергоринку, зокрема і кінцевого споживача».

У повідомленні зазначається, що на пропозицію голови парламенту Дмитра Разумкова була врахована поправка, яка стосується збільшення рентної плати за користування радіочастотним ресурсом.

Окрім того, комітет підтримав поправку, згідно з якою площу землі, необхідну для реєстрації сімейного фермерського господарства, пропонується зменшити з двох гектарів до 50 соток.

Члени Комітету визначились щодо порядку оподаткування підприємств птахівництва, зокрема, великі підприємства пропонується перевести з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а для малих виробників запроваджуються пільги.

Підтримана правка, якою визначається, що спрощене оподаткування сільськогосподарських виробників буде діяти до запровадження ефективної державної допомоги відповідно до сільськогосподарської політики Європейського Союзу.

Комітет прийняв рішення виключити із законопроєкту усі пропоновані зміни до законодавства, що стосуються «зеленої» енергетики. Водночас були узгоджені питання застосування касового методу при оподаткуванні «зеленої» енергетики.

Згідно з повідомленням, члени комітету погодились із поступовим збільшенням вартості ліцензії на оптовий продаж тютюнових виробів. 

Як повідомлялося, раніше з законопроєкту було прибрано норму про оподаткування ПДВ операцій із постачання житла (крім першого постачання), оскільки вона вела до подорожчання квартир до 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті