Асоціація газового ринку попередила про загрозу відключення бюджетних установ від газопостачання

Асоціація газового ринку попередила про загрозу відключення бюджетних установ від газопостачання

Оператор ГТС дав доручення з 1 грудня відключити від газу понад 2 500 бюджетних об'єктів

Асоціація газового ринку попередила про загрозу відключення бюджетних установ від газопостачання
Фото: pixabay.com

Асоціація газового ринку (АГРУ) попереджає про загрозу дестабілізації соціальної ситуації в Україні через доручення «Оператора газотранспортної системи» (ОГТСУ) відключити від газопостачання 2 000 шкіл, лікарень та інших бюджетних установ. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила АГРУ.

За даними асоціації, ОГТСУ через інформаційну платформу дав доручення операторам газорозподільного механізму з 1 грудня відключити від газу понад 2 500 об’єктів соціально-побутового призначення та бюджетних установ у зв’язку з відсутністю постачальника газу на ці об’єкти.

Зокрема, у Львівській області без газу можуть залишитися 526 установ, Дніпропетровській – 163, Миколаївській – 251, Херсонській – 85 об’єктів, Одеській – 48 установ, Полтавській – понад 230 об’єктів.

Зазначається, що у разі відключення газопостачання в опалювальний період виникає загроза припинення діяльності закладів бюджетної сфери.

«ОГТСУ знов перекладає відповідальність на виконавчу владу та підприємства газорозподілу», – сказав голова АГРУ Денис Сенектутов.

АГРУ закликає Кабінет міністрів, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг , НАК «Нафтогаз України» та місцеві органі державної влади до вирішення кризи задля уникнення соціальної напруги в більшості областей України.

Нагадаємо: Кабінет міністрів зобов'язав НАК «Нафтогаз Україна» постачати газ бюджетним установам та закладам охорони здоров’я за ціною не вище 16,8 грн/куб. м з урахуванням ПДВ. Встановлена ціна діє до 30 листопада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло