Єрмак заявив, що не давав Бурбі наказів щодо затримання «вагнерівців»

Єрмак заявив, що не давав Бурбі наказів щодо затримання «вагнерівців»

Очільник ОП запевнив, що Лукашенко розглядав можливість видачі Україні привезених з Росії бійців

Єрмак заявив, що не давав Бурбі наказів щодо затримання «вагнерівців»
Голова Офісу президента Андрій Єрмак
Фото: УНІАН

Керівник Офісу президента (ОП) Андрій Єрмак заявив, що не давав керівнику Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони Василю Бурбі наказів, пов’язаних зі спецоперацією із затримання членів приватної військової компанії «Вагнера». Про це голова ОП повідомив у інтерв'ю «РБК-Україна».

«Я, звичайно, не давав Бурбі жодних команд. Нам дорікають, що ми спочатку заперечували операцію, а потім визнали її. Я хочу це пояснити. Підкреслю: жодної санкціонованої операції, про яку каже пан Бурба, не було. Немає жодної суперечності між тим, що ми говорили раніше, і що говоримо зараз. Я не відмовляюсь від своїх слів», – розповів Єрмак.

Він зазначив, що керівництво ГУР не входить до компетенції Офісу президента.

«За законодавством, і насправді президент та міністр оборони – це дві особи, які здійснюють керівництво безпосередньо ГУР МО», – наголосив посадовець.

Він додав, що президент Володимир Зеленський також не давав санкції на проведення операції.

«Щодо ситуації, яка сьогодні обговорюється, то президент чітко сказав, що це була операція не наших спецслужб. І багато деталей є тому підтвердженням», – пояснив Єрмак.

Він зауважив, що вже після затримання бійців «Вагнера» на території Білорусі була розмова президента з Лукашенком. 

«Я знаю, що Лукашенко дійсно розглядав можливість видачі Україні привезених з Росії людей, чого, на жаль, не сталося», – повідомив керівник ОП.

Раніше Mind розповів про 7 запитань про «вагнергейт», на які (не) відповіла Тимчасова слідча комісія І чому деякі обставини тих події досі «затемнені

Тимчасова слідча комісія (ТСК) у справі ПВК «Вагнера» не виявила доказів витоку інформації, внаслідок якого затримання найманців вирішили відтермінувати.

Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів. Він запевнив, що відбувся злив інформації. В інтерв'ю координатор спецоперації розповів, хто був поінформований про спецоперацію, як проходила підготовка, і чому зірвалась одна з найгучніших спецоперацій України за останні роки.

Проєкт Bellingcat оприлюднив першу частину розслідування, присвяченого спецоперації України з перехоплення літака з бойовиками ПВК «Вагнера».

Зеленський розповів про розмову з Бурбою та заявив, що Бурба втягував Україну в скандал із Туреччиною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло