Rocket Lab представила нову ракету, яка стане конкурентом для SpaceX Falcon 9

Rocket Lab представила нову ракету, яка стане конкурентом для SpaceX Falcon 9

Вона зможе виводити на навколоземну орбіту до 15 тонн вантажу

Rocket Lab представила нову ракету, яка стане конкурентом для SpaceX Falcon 9
ілюстративне зображення
фото Pixaby

Американська аерокосмічна компанія Rocket Lab офіційно анонсувала багаторазову ракету середнього класу Neutron. Її розробка ще не завершена остаточно, але виробник заявляє, що носій зможе виводити на низьку навколоземну орбіту до 15 тонн вантажу і, як очікується, конкуруватиме з ракетами SpaceX Falcon 9 на ринку комерційних космічних пусків, пише 3DNewsз посиланням на CNBC.

«Це Neutron. Це справжній звір», – сказав під час презентації ракети генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек.

Висота ракети-носія Neutron становить 40 метрів, діаметр – 7 метрів, а діаметр головної частини – 5 метрів. Згідно з наявними даними, у разі одноразового пуску ракета може виводити до 15 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту, тоді як при багаторазових пусках обсяг корисного навантаження знижується до 8 тонн.

Це перші подробиці щодо Neutron, які стали відомі з того часу, як на початку року Rocket Lab оголосила про плани створення нової ракети. Раніше компанія заявляла, що планує вперше запустити Neutron у космічний простір у 2024 році.

Разом з цим Rocket Lab розробляє новий двигун Archimedes, конструкцію якого Пітер Бек назвав «дуже простою» і в той же час вона дозволяє створити двигун, який можна використовувати знову і знову.

 Сім двигунів Archimedes будуть використовуватись на першому ступені Neutron, а ще один встановлять на другий щабель для переміщення після виходу на орбіту. Після відділення другого ступеня розгінний блок повертатиметься на посадкову платформу для проходження сервісного обслуговування перед повторним використанням.

Унікальна особливість ракети Neutron полягає в наявності незвичайного обтічника носа, який не відокремлюється від носія в процесі польоту. Він залишається з'єднаним з розгінним блоком і в потрібний момент відкривається, випускаючи другий щабель разом із корисним навантаженням. Після цього носовий обтічник закривається і ракета повертається на Землю, здійснюючи м'яку посадку на спеціальний майданчик.

Передбачається, що перші вогневі випробування двигуна Archimedes будуть проведені наступного року.

Як повідомлялося, приватні інвестиції в космічні компанії тільки в 2021 році перевалили за $10 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло