Декларація Баканова не містить ознак незаконного збагачення – НАЗК

Декларація Баканова не містить ознак незаконного збагачення – НАЗК

Акції Баканова у компанії з розслідування Pandora Papers відчужені з травня 2019

Декларація Баканова не містить ознак незаконного збагачення – НАЗК
Голова СБУ Іван Баканов
Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило повну перевірку декларації голови служби безпеки (СБУ) Івана Баканова та не встановило необґрунтованих активів чи ознак незаконного збагачення. Про це свідчать дані НАЗК.

«НАЗК перевірило декларацію Баканова за 2020 рік та встановило, що точність оцінки задекларованих активів відповідає даним, отриманим із наявних джерел», – говорять у СБУ.

У довідці НАЗК зазначено, що Баканов володів компанією Davegra Limited, що фігурувала в розслідуванні Pandora Papers. Однак за наявними у агентства відомостями, 5 травня 2019 року 2 000 акції номінальною вартістю були відчужені на користь іншої людини. 

Водночас у довідці результатів перевірки звертають увагу на окремі незначні неточності у декларації.

Зокрема наголошують на тому, що декларант зазначив декілька банківських рахунків, де є незначні кошти на суму 27 грн 77 коп., хоч згідно із законом такого типу рахунків зазначати не потрібно.

Окрім того, Баканов зазначив недостовірні відомості про вартість авто дружини, вказавши 475 550 грн. У єдиному державному реєстрі транспортних засобів вартість цієї машини – 396 291 грн. 

Нагадаємо: документи Pandora Papers розкрили «серце» офшорної мережі компаній оточення Зеленського – зареєстровану на Британських Віргінських островах фірму Maltex Multicapital. Колишній юрист «95 кварталу» Баканов володів фірмою Davegra Limited. Саме ця компанія була номінальним власником Maltex Multicapital Corp. Davegra зберігала таємні документи – трастову декларацію, тобто список реальних бенефіціарів Maltex та розміри їх часток у бізнесі. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло