Європейський центробанк планує оновити дизайн банкнот євро

Європейський центробанк планує оновити дизайн банкнот євро

Фінальне рішення щодо нового дизайну мають ухвалити у 2024 році

Європейський центробанк планує оновити дизайн банкнот євро
Фото: pexels.com

Що сталося. Європейський центральний банк (ЄЦБ) планує змінити дизайн банкнот євро після консультацій із європейськими громадянами. Очікується, що процес завершиться у 2024 році.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні ЄЦБ.

Деталі. Процес редизайну розпочнеться зі створення фокус-груп, які збиратимуть думки людей з усієї єврозони щодо можливих тем для майбутніх банкнот. Далі тематична консультативна група, до складу якої увійде по одному експерту від кожної з країн ЄС, представить короткий список нових тем Керуючій раді ЄЦБ.

Зазначається, що Європейський центробанк вже призначив членів консультативної групи на основі пропозицій від національних центральних банків ЄС. Усі вони представляють різні галузі, такі як історія, природничі та соціальні науки, образотворче мистецтво та технології. Сучасний дизайн банкнот заснований на темі «епох та стилів».

«Банкноти євро залишаться. Вони є відчутним і видимим символом того, що ми разом у Європі, особливо за часів кризи, і на них, як і раніше, є великий попит. Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх більш пригожими для європейців різного віку та походження», – сказала президентка ЄЦБ Крістін Лагард.

Бекграунд. Улітку Європейський центробанк запустив пілотний проєкт зі створення цифрового євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло