У 2021 році лісові пожежі побили рекорд за кількістю викидів СО2

У 2021 році лісові пожежі побили рекорд за кількістю викидів СО2

Через глобальні кліматичні зміни лісові пожежі стають все більш інтенсивними

У 2021 році лісові пожежі побили рекорд за кількістю викидів СО2
фото DR

Служба моніторингу атмосфери Copernicus почала збирати дані про пожежі у всьому світі в 2003 році. Викиди у деяких районах цього року б'ють рекорди під час спостережень. Це насамперед Сибір, Туреччина, Туніс та західна частина США.

Обсяг викидів у всьому світі оцінюється в 1,76 млрд тонн – це стільки ж, як четверта частина щорічних викидів CO2 у США, пише Forbes з посиланням на CNBC.

«До кінця року ми стали свідками інтенсивних та тривалих лісових пожеж на великих територіях. Більш суха та спекотна погода в умовах мінливого клімату збільшила пожежну небезпеку. Це призводить до появи великих пожеж, які швидко розвиваються і діють протягом тривалого часу», – наводяться на сайті Copernicus слова експерта з лісових пожеж Марка Паррінгтона.

2020 та 2021 роки стали одними з найбільш спекотних і посушливих за всю історію спостережень, зазначають у Copernicus.

Значну частину в загальній кількості викидів СО2 привнесли пожежі в Північній Каліфорнії та Якутії – там площа природних пожеж сягала понад 8 млн га, рекордний показник за останні десять років.

За інформацією NASA, вперше дим від лісових пожеж у Росії досяг Північного полюса, подолавши 3000 км. Клуби диму від пожеж у США перетнули Атлантичний океан і досягли Європи. Найінтенсивніші пожежі спостерігалися і на півдні Туреччини, у вогні гинули цілі села.

Ідеальні умови для пожеж створюють високі температури, сильні вітри та інші екстремальні погодні явища – вони стають все більш поширеними через глобальні зміни клімату, наголошують у Copernicus.

«2021 рік виразно показав це. До того ж, умови, які створюють загальні кліматичні зміни, посилюються місцевими погодними умовами», – зауважує Паррінгтон.

Нагадаємо, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) повідомив, що лісові пожежі загрожують існуванню багатьох видів диких тварин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло