Картельна змова: в Білорусі відмовлялися продавати машини росіянам

Картельна змова: в Білорусі відмовлялися продавати машини росіянам

Регулятор Євразійської комісії почав розслідування

Картельна змова: в Білорусі відмовлялися продавати машини росіянам
фото DR

Регулятор Євразійської комісії розпочав розслідування через заборону продавати росіянам машини в Білорусі, пише vc.ru з посиланням на Autonews. У листопаді про таку заборону повідомили дилерські центри Lada, Renault, Volkswagen та Kia. Причиною стала домовленість із російськими колегами.

Наразі департамент антимонопольного регулювання Євразійської економічної комісії встановлює обставини порушення загальних правил конкуренції на транскордонному ринку.

Фахівці вивчають можливі антиконкурентні угоди між учасниками ринку легкових автомобілів. За законом, розслідування триватиме 150 робочих днів.

У Міністерстві антимонопольного регулювання та торгівлі Білорусі у відповіді на запит видання назвали ситуацію такою, що суперечить закону, і уточнили, що покупці можуть звернутися до суду з вимогою про продаж машини.

Автодилерів можуть покарати великими штрафами або кримінальною відповідальністю, заявив адвокат Костянтин Єрохін. За його словами, мінімальний штраф за картельну змову в Білорусі – до 10% виручки від реалізації товару або не менше 400 базових величин (близько $4000).

У листопаді 2021 року про відмову продавати машини росіянам розповіли у дилерських центрах Lada, Renault, Volkswagen та Kia у Білорусі. Причиною назвали домовленість із російськими автодилерами. Покупцям пропонували оформити машини на білоруських родичів.

Нагадаємо, шість автовиробників відмовлятьсявід випуску автомобілів на бензині до 2040 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло