Байден: США не розглядає розміщення військ в Україні у разі вторгнення РФ

Байден: США не розглядає розміщення військ в Україні у разі вторгнення РФ

Президент США зауважив, що російська агресія матиме економічні наслідки для нападника

Байден: США не розглядає розміщення військ в Україні у разі вторгнення РФ
Фото: REUTERS

Що сталося. Президент США Джо Байден заявив, що розміщення американських військ на території України для стримування потенційного російського вторгнення «не розглядається», оскільки напруга між Москвою та Вашингтоном дещо зменшилася після віртуального саміту.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Коментарі.  «Залежатиме від того, що робитимуть і інші країни НАТО... Але ідея, що Сполучені Штати збираються в односторонньому порядку використати силу для протидії вторгненню Росії в Україну, зараз… не актуальна», – говорить Байден.

Що це означає. США мають моральний і юридичний обов'язок захищати союзників  НАТО, якщо на них нападуть, але це зобов'язання не поширюється на Україну.

Сторони. Байден сказав, що дав зрозуміти Путіну під час переговорів, що якщо Росія вдереться в Україну, будуть економічні наслідки, яких не було раніше, і що він упевнений, що Путін зрозумів це повідомлення.

Путін у своїх перших публічних коментарях після розмови сказав, що ставити питання про те, чи планує Росія атакувати Україну, було «провокаційним», і знову звинуватив Київ і НАТО у загрозі безпеці Росії.

Бекграунд. Розвідка США з’ясувала, що Росія планує наступ на Україну за участі близько 175 000 військових.

Президент США Джо Байден і російський президент Владімір Путін у вівторок обговорили ситуацію, що складається біля російсько-українського кордону. Під час відеоконференції Байден попередив Путіна про те, що Росія та її фінансова система зазнають вкрай жорстких економічних санкцій у разі вторгнення в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло