Росія планує наступ на Україну за участі близько 175 000 військових – розвідка США

Росія планує наступ на Україну за участі близько 175 000 військових – розвідка США

Половина військового складу РФ вже зосереджена на кордоні з Україною

Росія планує наступ на Україну за участі близько 175 000 військових – розвідка США
Фото: DR

Американська розвідка вважає, що Росія планує воєнний наступ на Україну на початку 2022 року за участі близько 175 000 військових. Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що половина військового складу вже зосереджена на кордоні з Україною. Також Росія планує перекинути ще 100 батальйонних тактичних груп разом з танками, артилерією та іншою військовою технікою.

Крім того, співробітник адміністрації президента США на умовах анонімності заявив, що Росія активізувала пропагандистську діяльність проти України й НАТО в інтернеті та ЗМІ.

Раніше The Washington Post повідомила, що має у розпорядженні документи розвідки США із супутниковими фото, на яких близько 70 000 російських військових зосереджені у трьох місцях неподалік кордону України та в Криму.

Видання звернуло увагу, що на тлі нарощування сил довкола України та несподіваної мобілізації резервістів Росія вимагає від Вашингтона гарантій, що Україна не стане членом НАТО й Альянс утримається від військової діяльності в Україні.

Водночас деякі урядовці США вважають, що Путін намагається домогтися уваги та поступок від Байдена та інших західних лідерів, використовуючи військову ескалацію, щоб «повернути Росії головну роль у світових справах як це було за часів Радянського Союзу».

«Вторгнення можливе, але, швидше за все, вони провокують кризу», – сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Нагадаємо: міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Росія може залучити для ескалації понад 94 000 військових та ймовірним часом досягнення готовності РФ до ескалації буде кінець січня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті