Шмигаль запропонував примусово відчужувати землі для будівництва доріг

Шмигаль запропонував примусово відчужувати землі для будівництва доріг

Власник землі в разі відмови притягатиметься позовом до адміністративного суду

Шмигаль запропонував примусово відчужувати землі для будівництва доріг
Фото: pixabay.com

Що сталося. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував дозволити примусове платне вилучення земельних ділянок у їхніх власників у разі виникнення суспільної необхідності для будівництва доріг державного значення.

Джерело. Про це йдеться у тексті законопроєкту №6422, ініціатором якого є Шмигаль.

Деталі. Рішення про відчуження земельної ділянки з метою будівництва  ухвалюють органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування. Якщо з власником землі не досягнуто згоди упродовж місяця, відомство звертатиметься до адміністративного суду з позовом про платне примусове відчуження зазначених об'єктів.

Апеляції у справах про примусове відчуження земельних ділянок на підставі суспільної необхідності розглядатиме Верховний Суд, який буде зобов'язаний розглянути справи у двомісячний термін із дня надходження апеляційної скарги. Його  рішення не можуть бути оскаржені. Також апеляційний суд не зможе повертати справу за результатами апеляційного розгляду на новий розгляд.

Бекграунд. Верховна Рада розблокувала підписання законопроєкту про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло