ООН зафіксувала в Арктиці новий температурний рекорд

ООН зафіксувала в Арктиці новий температурний рекорд

В середньому температура за полярним колом уже на 10 градусів перевищує норму

ООН зафіксувала в Арктиці новий температурний рекорд
фото DR

20 червня 2020 року в російському місті Верхоянськ, розташованому за 115 кілометрів на північ від полярного кола, було зафіксовано температуру повітря 38 градусів Цельсія. Це новий температурний рекорд для Арктики, повідомила Всесвітня метеорологічна організація (СМО, структура ООН) 14 грудня, пише Deutsche Welle.

У повідомленні на сайті організації зазначається, що більшу частину минулого літа середні температури в арктичній зоні Сибіру на 10 градусів Цельсія перевищували норму, посилюючи природні пожежі та викликаючи втрату морського льоду.

Потепління в цьому регіоні відіграло важливу роль у тому, що 2020 рік став одним із трьох найтепліших років в історії спостережень.

«Цей новий для Арктики рекорд є черговим показником у серії спостережень, що надійшли до архіву даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища і стали тривожним сигналом зміни нашого клімату», – заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

За словами Тааласа, у 2020 році також було зафіксовано новий температурний рекорд для Антарктиди, який склав 18,3 градусів за Цельсієм.

Наразі ВМО перевіряє ще два температурні показники: 54,4 градуса Цельсія, зареєстровані у 2020 та 2021 роках у Долині Смерті у Каліфорнії, та 48,8 градуса Цельсія, зареєстровані на італійському острові Сицилія цього літа. Ці показники можуть визнати рекордними для всього світу та для Європи відповідно.

«Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища ще ніколи не проводив так багато одночасних досліджень», – зазначив генсек ВМО.

Про те, як конференція, якої всі чекали, не допомогла рятувати планету, в матеріалі «Кліматичний саміт в Глазго: фантастичні обіцянки, які ніхто не збирається виконувати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло