США розгортатимуть в Україні технологію малих модульних реакторів NuScale

США розгортатимуть в Україні технологію малих модульних реакторів NuScale

Технологія допоможе замінити старі електростанції на викопному паливі

США розгортатимуть в Україні технологію малих модульних реакторів NuScale
фото NuScale

Україна у співпраці із владою США починає будівництво модульних реакторів NuScale. Агентство США з торгівлі та розвитку (USTDA) оголосило, що підтримає українську владу в оцінці технології будівництва та експлуатації малих реакторів NuScale з метою майбутнього експорту цієї технології в країну, пише World Nuclear News.

Грант буде надано Українському науково-технологічному центру (УНТЦ, STCU). На виділені гроші УНТЦ «порівняє проект NuScale зі стандартами Міжнародного агентства з атомної енергії, українськими нормативними актами та керівництвом з регулювання». Зокрема, у NuScale заявили наступне: «Аналіз також виявить прогалини, які можуть завадити розгортанню ММР NuScale в Україні, та запропонує рекомендації щодо усунення прогалин, включаючи зміни у законодавстві, якщо це буде необхідно».

Версія силового модуля реактора NuScale потужністю 50 МВт вже має стандартне схвалення Комісії з ядерного регулювання США, проте компанія має намір повторно подати заявку на версію потужністю 77 МВт. Компанія пропонує розгортати модулі у кількості чотирьох, шести та дванадцяти штук, або в інших конфігураціях за бажанням клієнтів.

Національна атомна компанія України «Енергоатом» у вересні цього року підписала з NuScale меморандум про взаєморозуміння для вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів у країні.

Також стартувала незалежна експертиза аналізу безпеки модуля NuScale Power. Експертизу розпочав проводити технічний консультативний орган при ядерному регуляторі України. Аналіз буде завершено в 2022 році, після чого стане доступним будь-яким комунальним підприємствам в Україні для ухвалення рішення про будівництво ММ-реакторів NuScale на території країни і, перш за все, для заміни електростанцій на викопному паливі.

Судячи з переходу до фази активного фінансування робіт із узгодження сертифікатів та технічних допусків, справа швидко рухається до отримання всіх дозвільних документів для запуску будівництва нового класу атомних об'єктів в Україні.

Реактори NuScale виявили бажання побудувати у себе також Польща, Румунія та Болгарія. У цій черзі Україна просунулась далі за інших і може стати полігоном у Європі для пріоритетного розгортання малих модульних реакторів.

Нагадаємо, «Енергоатом» та NuScale Power обговорюють будівництво малих модульних реакторів в Україні. Реакторний модуль зможе також виробляти водень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло