США розгортатимуть в Україні технологію малих модульних реакторів NuScale
Технологія допоможе замінити старі електростанції на викопному паливі

Україна у співпраці із владою США починає будівництво модульних реакторів NuScale. Агентство США з торгівлі та розвитку (USTDA) оголосило, що підтримає українську владу в оцінці технології будівництва та експлуатації малих реакторів NuScale з метою майбутнього експорту цієї технології в країну, пише World Nuclear News.
Грант буде надано Українському науково-технологічному центру (УНТЦ, STCU). На виділені гроші УНТЦ «порівняє проект NuScale зі стандартами Міжнародного агентства з атомної енергії, українськими нормативними актами та керівництвом з регулювання». Зокрема, у NuScale заявили наступне: «Аналіз також виявить прогалини, які можуть завадити розгортанню ММР NuScale в Україні, та запропонує рекомендації щодо усунення прогалин, включаючи зміни у законодавстві, якщо це буде необхідно».
Версія силового модуля реактора NuScale потужністю 50 МВт вже має стандартне схвалення Комісії з ядерного регулювання США, проте компанія має намір повторно подати заявку на версію потужністю 77 МВт. Компанія пропонує розгортати модулі у кількості чотирьох, шести та дванадцяти штук, або в інших конфігураціях за бажанням клієнтів.
Національна атомна компанія України «Енергоатом» у вересні цього року підписала з NuScale меморандум про взаєморозуміння для вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів у країні.
Також стартувала незалежна експертиза аналізу безпеки модуля NuScale Power. Експертизу розпочав проводити технічний консультативний орган при ядерному регуляторі України. Аналіз буде завершено в 2022 році, після чого стане доступним будь-яким комунальним підприємствам в Україні для ухвалення рішення про будівництво ММ-реакторів NuScale на території країни і, перш за все, для заміни електростанцій на викопному паливі.
Судячи з переходу до фази активного фінансування робіт із узгодження сертифікатів та технічних допусків, справа швидко рухається до отримання всіх дозвільних документів для запуску будівництва нового класу атомних об'єктів в Україні.
Реактори NuScale виявили бажання побудувати у себе також Польща, Румунія та Болгарія. У цій черзі Україна просунулась далі за інших і може стати полігоном у Європі для пріоритетного розгортання малих модульних реакторів.
Нагадаємо, «Енергоатом» та NuScale Power обговорюють будівництво малих модульних реакторів в Україні. Реакторний модуль зможе також виробляти водень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].