Третя доза вакцини Moderna в 37 разів підвищує вироблення антитіл до «омікрону»
При цьому для масштабного виробництва спеціалізованої вакцини від «омікрону» потрібно кілька місяців

Бустерна доза вакцини від COVID-19 компанії Moderna у 37 разів підвищує рівень антитіл на випадок контакту зі штамом коронавірусу «омікрон». Про це компанія повідомила у понеділок в прес-релізі, на який посилається Інтерфакс.
«Схвалений наразі бустер вакцини мРНК-1273 у розмірі 50 мікрограм підвищує рівень антитіл, що нейтралізують «омікрон», приблизно в 37 разів порівняно з їхніми рівнями до введення бустера», – йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті компанії.
Понад те, компанія досліджувала також бустерну дозу вакцини у вигляді 100 мікрограмм. Її дія викликає 83-кратне збільшення антитіл.
Компанія також заявила про безпеку та хорошу переносимість цього варіанту додаткової дози вакцини. Так, частоту та характер побічних ефектів через сім днів після отримання бустера загалом можна порівняти з побічними діями, що спостерігаються після введення початкової двокомпонентної вакцини.
У документі наголошується, що такі дані отримані внаслідок клінічних випробувань кількох бустерних різновидів вакцини Moderna – мРНК-1273 та бустерів мРНК-1273.211 та мРНК-1273.213. В результаті вивчення вироблення антитіл, одержуваних за рахунок введення різних бустерів, компанія вирішила зосередити свої зусилля на продовженні вивчення ефективності бустера мРНК-1273.
«Зважаючи на силу мРНК-1273 та швидкість поширення варіанта «омікрон», бустер мРНК-1273 становитиме першу лінію захисту від компанії Moderna проти «омікрону», – наголошується в прес-релізі.
Крім того, в Moderna заявили, що продовжать розробляти повноцінну вакцину проти штаму «омікрон». Клінічні випробування такої вакцини, як очікується, розпочнуться на початку 2022 року.
Минулого місяця гендиректор компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що існуючі вакцини від коронавірусу не будуть так само ефективні у боротьбі зі штамом «омікрон», як і з попередніми різновидами COVID-19, проте для точнішої оцінки ситуації потрібно дочекатися конкретних даних щодо нового штаму. Тоді ж Бансель зазначив, що для масштабного виробництва спеціалізованої вакцини від «омікрону» потрібно кілька місяців.
Штам коронавірусу COVID-19 «омікрон» було виявлено у листопаді на півдні Африки. Вважається, що штам «омікрон» викликає значно менше важких наслідків при зараженні, ніж його «попередники». Але при цьому він перевершує їх за швидкістю поширення.
«Омікрон» виявлено вже у понад 90 країнах світу.
Нагадаємо, вчені дослідили, що люди, які захворіли на коронавірус після вакцинації, отримують в рази сильніший імунітет.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].