Суд відхилив позов Полтавського ГЗК Жеваго до ФГВФО на майже чотири млрд грн

Суд відхилив позов Полтавського ГЗК Жеваго до ФГВФО на майже чотири млрд грн

Фонд гарантування включив 485 млн грн кредиторських вимог ПГЗК до дев'ятої черги вимог

Суд відхилив позов Полтавського ГЗК Жеваго до ФГВФО на майже чотири млрд грн
Костянтин Жеваго

Що сталося. Північний апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (ПГЗК) з групи Ferrexpo та скасував позов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та ліквідатора банку «Фінанси та Кредит» про зобов'язання включити вимоги ПГЗК на 3,9 млрд грн до реєстру вимог кредиторів банку.

Джерело. Про це повідомляє Finbalance, посилаючись на судові матеріалами.

Деталі. ФГВФО включив 485 млн грн кредиторських вимог ПГЗК до дев'ятої черги вимог кредиторів (вимоги пов'язаних осіб), враховуючи зв'язки ПГЗК та банку «Фінанси та Кредит» через їхнього спільного бенефіціара – Костянтина Жеваго.

Розбіжність у сумах (3,9 млрд грн і 485 млн грн) зумовлена тим, що у серпні 2015 року кошти з депозитів ПГЗК на підставі підписаних ним банківських договорів перерахували на погашення боргу за кредитами «Стахановського заводу технічного вуглецю», «Укренергозбуту», «Промінека», «АвтоКразу», «Восток-Руди», «Стахановського вагонобудівного заводу», «Вагонзаводу», «Кременчуцького шкірзаводу», «Етьєн-Весту», «Херсонського заводу карданних валів».

Апеляційний госпсуд вирішив, що докази ліквідатора банку «Фінанси та кредит» щодо наявності правових підстав списання коштів із депозитних рахунків позивача є більш правдивими за доводи позивача про відсутність обумовлених законом підстав для списання коштів внаслідок фізичної відсутності договорів поруки.

Коментар. «Суд апеляційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції щодо пов'язаності позивача та банку «Фінанси та Кредит», через що правомірно віднесено акцептовані вимоги позивача до дев'ятої черги вимог кредиторів», – зазначено в постанові Північного апеляційного госпсуду.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Високий суд Англії та Уельсу не має юрисдикції для розгляду справиФГВФО проти ексвласника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло