ОНОВЛЕНО: Суд Лондона оголосив, що не має юрисдикції для розгляду справи ФГВФО проти Жеваго

ОНОВЛЕНО: Суд Лондона оголосив, що не має юрисдикції для розгляду справи ФГВФО проти Жеваго

Юристи Жеваго задоволені рішенням суду, бо вважають, що цю справу мають розглядати в Україні

ОНОВЛЕНО: Суд Лондона оголосив, що не має юрисдикції для розгляду справи ФГВФО проти Жеваго
Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Високий суд Англії та Уельсу не має юрисдикції для розгляду справи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) проти ексвласника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго. Про це йдеться в рішенні суду, повідомила пресслужба Фонду.

Як повідомляється, суддя дійшов висновку, що наведені під час слухань докази Фонду та банку вказують на наявність достатніх підстав видати наказ про всесвітній арешт активів акціонера банку. Втім, на переконання судді, англійський суд не має юрисдикції для розгляду цієї справи, оскільки вбачає проблему в необхідності застосування українського законодавства, у якому він не є експертом.

«Зважаючи на текст рішення, очевидно, що у суду не було сумнівів щодо причетності акціонера банку та решти відповідачів до нанесення банку шкоди. Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів та активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій. Адже мова йде про мільярди гривень, які українці та держава втратили в цьому банку через застосовані схеми», – заявив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.


Доповнено. Британські та українські юристи Жеваго прокоментували рішення Високого суду Англії та Уельсу, наголосивши, що жодних інших рішень, окрім постанови про відсутність юрисдикції для розгляду справи, суд не ухвалював.

Вони зазначили, що рішення суду їх цілком задовільнило.

«Ми задоволені, що суд Великобританії відхилив цю справу. Вона має розглядатися в Україні. Банк «Фінанси і Кредит» не повинен був відправлятися на ліквідацію через непрофесійні та необґрунтовані дії попереднього керівництва Національного банку України», – додали юристи.

За їхніми словами, суд також зобов'язав ФГВФО компенсувати Жеваго всі фінансові витрати, пов'язані з судовим процесом.

«Британські та українські юристи також підкреслили, що розповсюдження в ЗМІ неправдивої інформації проти Костянтина Жеваго – це ще один доказ незаконного замовного переслідування підприємця... Британські та українські юристи Жеваго і надалі рішуче відстоюватимуть свою законну юридичну позицію і впевнені у позитивному вирішенні цього питання», – резюмували у пресслужбі Жеваго.

Нагадаємо: у лютому 2021 року ФГВФО ініціював позов на суму $582,5 млн про стягнення шкоди, заподіяної банку «Фінанси та кредит», з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства. Вони були залучені в операціях з виведення коштів з банку. Слухання у справі відбувалися за наказом суду у закритому режимі у липні 2021 року.

Раніше Нацбанк повідомив, що розпочав примусове стягнення майна пов’язаного з Костянтином Жеваго «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» – він був поручителем банку «Фінанси та Кредит» за боргами на суму 4,2 млрд грн.

Нацбанк відсудив «Білоцерківську ТЕЦ» у Жеваго. Майно продадуть на прилюдних торгах.

Інтерпол оголосив олігарха Костянтина Жеваго в міжнародний розшук за запитом Державного бюро розслідувань (ДБР). За словами пресслужби пана Жеваго, офіційних підтверджень цієї заяви від Інтерполу немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло