Австрія легалізувала евтаназію

Австрія легалізувала евтаназію

Кожен випадок незалежно один від одного розглядатимуть два лікарі

Австрія легалізувала евтаназію
Фото: pixabay.com

Що сталося. В Австрії з 1 січня набув чинності закон, який дозволяє евтаназію невиліковно хворих. Документ ухвалили після рішення Конституційного суду країни, який визнав першість права людини розпоряджатися власною долею.

Джерело. Про це повідомляє ORF.

Деталі. Згідно з повідомленням, право звертатися до влади з проханням про допомогу добровільно піти з життя отримають смертельно хворі, а також ті, хто страждає невиліковними захворюваннями. Процедура евтаназії строго регламентується.

Кожен випадок незалежно один від одного розглядатимуть два лікарі. Один з них повинен бути фахівцем в області паліативної допомоги.

Зазначається, що охочі зробити евтаназію повинні надати підтвердження діагнозу і довести, що вони в змозі самостійно приймати рішення.

Після схвалення лікарів пацієнти повинні чекати від двох до 12 тижнів, залежно від стану здоров'я. Протягом цього часу вони повинні ще раз зважити своє рішення. Після цього терміну подається офіційна заява юристам і нотаріусам. Потім надається можливість зробити покупку смертельного препарату в спеціалізованих аптеках.

Бекграунд. Нагадаємо, що в Іспанії дозволили евтаназію та контрольований суїцид у випадку хвороби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло