В Іспанії дозволили евтаназію та контрольований суїцид у випадку хвороби

В Іспанії дозволили евтаназію та контрольований суїцид у випадку хвороби

Добровільне припинення життя легалізовано вже в семи країнах

В Іспанії дозволили евтаназію та контрольований суїцид у випадку хвороби
фото Pixaby

Конгрес депутатів Іспанії проголосував за прийняття закону, що дозволяє невиліковно хворим пацієнтам припинити власні страждання, повідомляє TJournal з посиланням на Associated Press.

Очікується, що закон набуде чинності в середині червня. Із 350 депутатів нижньої палати 202 проголосували «за», 141 – проти, ще двоє утрималися від голосування.

Закон регулює як саму евтаназію (пряме введення пацієнтові смертельної речовини компетентним медичним працівником), так і асистований суїцид, коли медпрацівник надає пацієнтові всю необхідну допомогу для свідомого і самостійного припинення життя.

Щоб подати заявку на евтаназію або асистувати суїцид, пацієнт повинен «страждати від невиліковного захворювання або серйозного хронічного й інвалідного стану», що завдає «нестерпних страждань». Запит протягом п'яти тижнів розгляне спеціальна лікарська комісія. За цей час людина повинна буде не менше чотирьох разів підтвердити своє бажання. Пацієнт також зможе відкликати заяву в будь-який момент.

Евтаназія і асистований суїцид легальні в Бельгії, Німеччині, Люксембурзі, Канаді, Нідерландах і Швейцарії. У деяких штатах США крім цього дозволена і пасивна евтаназія, при якій лікування, що підтримує життя, припиняється.

Нагадаємо, Нова Зеландія на референдумі відмовилася від легалізації марихуани, але схвалила евтаназію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті