Тайвань вкладе інвестиції в Литву на тлі її торгового конфлікту з Китаєм

Тайвань вкладе інвестиції в Литву на тлі її торгового конфлікту з Китаєм

Найбільш перспективними для інвестицій є галузі високих технологій

Тайвань вкладе інвестиції в Литву на тлі її торгового конфлікту з Китаєм
фото DR

У торговому конфлікті з Китаєм Литва може розраховувати на підтримку Тайваню. Про це заявив глава представництва Тайваню в Литві Ерік Хуанг, передає Deutsche Welle з посиланням на dpa.

«Тайвань створює інвестиційний фонд у $200 млн, покликаний вкладати кошти в литовську промисловість, що є стратегічно важливим для розвитку Литви та Тайваню», – зазначив Хуанг.

За його словами, найбільш перспективними для інвестицій є галузі високих технологій.

«Інтерес становлять сфери напівпровідників, лазерів, біотехнологій», – зазначив він. За його словами, перші інвестиції будуть зроблені вже наприкінці 2022 року.

Різке погіршення відносин між Литвою та Китаєм розпочалося після відкриття у Вільнюсі офіційного представництва Тайваню. Пекін, який вважає Тайвань своєю територією, побачив у цьому втручання у внутрішні справи, висловив протест Вільнюсу, відкликав свого посла і запропонував зробити те саме Литві.

21 листопада уряд КНР прийняв рішення знизити дипломатичні відносини з Литвою до рівня повіреного у справах, а кількома днями пізніше змінив статус китайської дипмісії у Вільнюсі з посольства на представництво КНР.

Крім того, Пекін задіяв економічні важелі тиску на Вільнюс: призупинив вантажні залізничні перевезення до Литви, зменшив кредитний ліміт для литовських підприємств, що працюють на китайському ринку.

Нагадаємо, між між Литвою і КНР спалахнув конфлікт: Китай погрожує серйозними санкціями і закриттям німецьких заводів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло