Volkswagen не впорався із запланованими поставками в Китай через дефіцит чипів

Volkswagen не впорався із запланованими поставками в Китай через дефіцит чипів

Китай є найбільшим та найприбутковішим ринком для німецької автокомпанії

Volkswagen не впорався із запланованими поставками в Китай через дефіцит чипів
фото Pixaby

За 2021 рік Volkswagen продав у Китаї на 10 000  електромобілів менше, ніж планував, а загалом його поставки до цієї країни скоротилися на 14%, повідомляє Financial Times з посиланням на компанію. Однією із причин став глобальний дефіцит чипів.

Німецький автовиробник запланував відправити до Китаю 80-100 тисяч електромобілів, однак зміг протягом року поставити лише 70 000 .

«Хоча наші книги замовлень заповнені, ми не змогли задовольнити попит через нетачу напівпровідників. Ситуація ще більше ускладнилася через закриття наших заводів та заводів постачальників чипів через COVID-19», – пояснили в компанії.

Загалом група Volkswagen, до якої входять Audi та Porsche, поставила за 2021 рік у Китай 3,3 млн автомобілів, що на 14% менше, ніж у 2020 році.

«2021 рік був одним з найскладніших у нашій історії в Китаї», – констатував Стефан Велленштейн, який очолює китайський офіс автовиробника.

Китай є найбільшим та найприбутковішим ринком для Volkswagen. Але останніми роками, як зазначає FT, доходи групи в цій країні знизилися через зростання конкуренції з боку молодих вітчизняних брендів BYD і Great Wall Motors.

Крім того, у Китаї минулого року зріс попит на люксові автомобілі. Продажі Porsche, Bentley та Lamborghini там зросли на 7,5%, 40% та 55% відповідно.

Минулого року міжнародні корпорації зіткнулися з несподіваним викликом – нестачею напівпровідників, необхідних для комп'ютерів, електроніки, систем керування автомобілями. Більше про це в матеріалі «Дефіцит чипів: Volkswagen скоротить виробництво, а Toyota знайшла, як викрутитися».

Нагадаємо, електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло