Коронавірус втрачає 90% своєї заразності через 20 хвилин перебування у повітрі

Коронавірус втрачає 90% своєї заразності через 20 хвилин перебування у повітрі

Вилітаючи з людських легень, вірус швидко втрачає вологу і висихає

Коронавірус втрачає 90% своєї заразності через 20 хвилин перебування у повітрі
фото NEXU

Як встановили вчені дослідницького центру Університету Брістоля, через 20 хвилин після того, як коронавірус потрапляє у повітря, він втрачає 90% здатності когось заразити. Причому найшвидше він втрачає свою заразність вже в перші 5 хвилин перебування у повітрі. Про це повідомляє Коммерсантз посиланням на The Guardian.

Спеціально для цього дослідження вчені розробили прилад, що дозволяє генерувати в будь-якій кількості крихітні частинки, що містять вірус, і утримувати їх у підвішеному стані між двома електричними кільцями протягом 5-20 хвилин.

При цьому постійно контролювалися температура, вологість та насиченість УФ-випромінювання навколо. Досвід, за словами вчених, дозволяє симулювати те, що відбувається із леткими частинками під час видиху, і це, зазначають вони, зроблено у світі вперше.

Вилітаючи з легень людини, де відносно волого і багато вуглекислого газу, вірус швидко втрачає вологу та висихає, а через зниження рівня вуглекислого газу різко зростає рівень кислотності. Обидва ці фактори, на думку вчених, підривають здатність вірусу заражати клітини людини. А швидкість зниження заразності залежить від рівня вологості навколишнього повітря.

Враховуючи результати дослідження, вчені підкреслюють важливість носіння масок та дотримання дистанції, щоб утруднити вірусу доступ до органів дихання.

Провітрювання приміщень, на їхню думку, теж потрібне, але воно дає менш помітний ефект.

«Люди грішать на приміщення, що погано провітрюються, і думають про передачу вірусу на кілька метрів або по всьому приміщенню. Я не хочу сказати, що так не буває, – зазначає автор дослідження професор Джонатан Рід, – але я думаю, що все одно серйозніший ризик зараження, коли ви знаходитесь близько від когось. А коли ви відсуваєтеся далі від нього, не тільки леткі частинки розсіюються в повітрі, а й вірус стає менш заразним», – пояснив він.

Нагадаємо, європейський регулятор пояснив, чому не можна робити ревакцинацію надто часто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло