Інфляція в США зросла до максимуму за останні 40 років

Інфляція в США зросла до максимуму за останні 40 років

Аналітики пов'язують це з омікроном і нестачею робочої сили

Інфляція в США зросла до максимуму за останні 40 років
Фото: pixabay.com

Що сталося. Споживчі ціни в США за 2021 рік зросли на 7%. Інфляція прискорилася до максимуму з червня 1982 року. Вже третій місяць поспіль інфляція в США перевищує 6%.

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані Міністерства праці США.

Деталі. Базовий індекс цін зріс у грудні 2021 року на 5,5% проти минулого року. Цей показник вищий, ніж у листопаді, коли зростання базового індексу цін становило 4,9%. Крім того, це – найвищий показник з 1991 року.

Згідно з повідомленням, зростання темпів інфляції у грудні в США показує, як вплинув на економіку штам коронавірусу омікрон. Зокрема, на ціни на поїздки, відпочинок та інші послуги.

Крім того, швидке поширення нового варіанту коронавірусу посилило нестачу робочої сили. Зокрема підвищення зарплати все більше сприяє високій інфляції, оскільки воно підтримує вищі витрати й збільшує витрати для бізнесу.

Бекграунд. Нагадаємо, що за підсумками листопада інфляція у США прискорилася до 6,8%. Нещодавно МФВ попередив країни, що розвиваються, про знецінення їхніх валют через дії ФРС.

Раніше Mind писав, що відбувається з цінами та курсом долара в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло