Реєстр із даними автовласників не постраждав від кібератаки – Держспецзв'язку

Реєстр із даними автовласників не постраждав від кібератаки – Держспецзв'язку

Втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів Моторного транспортного страхового бюро

Реєстр із даними автовласників не постраждав від кібератаки – Держспецзв'язку
Фото: pixabay.com

Що сталося. Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не був ушкоджений під час кібератак на державні українські інформаційні ресурси в ніч на 14 січня. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Державної служби спецзв'язку.

Коментар. «Вдалося встановити, що внаслідок кібератаки втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ). Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не ушкоджений. Уже найближчим часом він має відновити свою роботу, для чого фахівці МТСБУ розгортають нову «чисту» інформаційну інфраструктуру», – йдеться у повідомленні держслужби.

Деталі. Водночас команда фахівців CERT-UA опрацьовує інформацію Центру аналізу загроз корпорації Microsoft (MSTIC) щодо використання зловмисниками для атаки на окремі державні інформаційні ресурси шкідливого програмного забезпечення, що замасковане під «шифрувальник», але має деструктивний характер.

Зазначається, що 14 січня справді були зафіксовані поодинокі випадки активності подібного програмного забезпечення, проте пов'язувати їх з основною кібератакою є передчасним. Про результати дослідження повідомлять одразу після завершення аналізу відповідних технічних даних. 

Бекграунд. Нагадаємо: хакери здійснили масштабну атаку у ніч з 13 на 14 січня на сайти Кабміну та окремих міністерств. За даними держслужби, від атаки постраждали майже 70 сайтів центральних і регіональних органів влади.

Внаслідок труднощів з оформленням електронного поліса, пов’язаних з технічними роботами на базах даних МТСБУ, Автоцивілку неможливо придбати в електронному виглядіта перевірити її валідність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло