Авіакомпанії США попередили про можливість збоїв у роботі аеропортів у разі запуску мережі 5G поблизу

Авіакомпанії США попередили про можливість збоїв у роботі аеропортів у разі запуску мережі 5G поблизу

Компанії вважають, що мережа 5G потенційно може зробити значну кількість широкофюзеляжних літаків непридатними

Авіакомпанії США попередили про можливість збоїв у роботі аеропортів у разі запуску мережі 5G поблизу
Фото: pexels.com

Що сталося. Американські авіаперевізники заявили про можливість серйозних порушень графіка польотів у разі старту роботи 5G-мереж поблизу аеропортів.

Джерело. Про це повідомляє CNBC.

Деталі. Члени Комітету з транспорту та інфраструктури Палати представників Конгресу США у понеділок закликали телекомунікаційних операторів відкласти розгортання мереж зв'язку 5G поблизу аеропортів. У безпеці такого кроку має переконатися американське Федеральне авіаційне управління (ФАУ).

Звернення владі підписали такі перевізники як American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Southwest Airlines, UPS Airlines, Atlas Air, JetBlue Airways та FedEx Express та інші.

Авіакомпанії попередили, що новий сервіс C-Band 5G потенційно може зробити значну кількість широкофюзеляжних літаків непридатними і «потенційно може залишити десятки тисяч американців за кордоном».

Крім того, Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) зазначає, що потенційні перешкоди можуть вплинути на чутливі прилади літака і на його роботу в умовах недостатньої видимості. Наголошується на потенційній загрозі скасування більше тисячі рейсів.

«Якщо говорити прямо, комерція країни зупиниться», – додали в листі, який також підписали UPS Airlines, Atlas Air, JetBlue Airways і FedEx Express.

Бекграунд. Раніше Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) заявило, що його фахівці не змогли підтвердити факт того, що 5G-обладнання може нести загрозу для авіаційних систем. 

Водночас FAA попередило, що перешкоди від 5G-обладнання, що працює у сантиметровому діапазоні, може поставити під загрозу безпеку польотів і навіть спровокувати навмисні диверсії

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло