KSE Institute розробив документ, який описує три сценарії військового наступу Росії

KSE Institute розробив документ, який описує три сценарії військового наступу Росії

Росія серйозно розглядає сценарій нового військового наступу на Україну

KSE Institute розробив документ, який описує три сценарії військового наступу Росії
Фото: DR

Що сталося. Аналітичний підрозділ Київської школи економіки розробив аналітичний документ, у якому описані ймовірні економічні та безпекові ризики для України протягом періоду найбільшого ризику: зима – весна 2022 року.

Джерело. Про це повідомляє президент Київської школи економіки Тимофій Милованов у фейсбуці.

Деталі. За даними українських та західних урядових і розвідувальних джерел, Росія серйозно розглядає сценарій нового військового наступу на Україну. Військові сценарії можна розділити на три типи:

Обмежений. Зони конфлікту в Донецькій та Луганській областях. Його будуть супроводжувати інформаційні кампанії в Україні з метою дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію. Мета Росії – дестабілізувати безпекову ситуацію на лінії фронту на Донбасі, використовуючи її як важіль впливу у переговорах.

Розширений. Зона географічного ризику: Харків, Суми, Маріуполь, Херсон та Одеса, Чорноморська морська межа. Зазначається, що Чорноморські порти України можуть бути однією з пріоритетних цілей агресивних дій Росії. Сценарій може включати спроби Росії дестабілізувати різні регіони за межами зони конфлікту на Донбасі, але обмежуватися залякуванням або локальними операціями без глибокого вторгнення на територію України.

Повномасштабний сценарій. Зона географічного ризику: вся територія України. Цей сценарій може швидко перерости у повномасштабну військову агресію зі спробою глибокого вторгнення на територію України. Він може відбутися за умови, якщо сценарій експансії не принесе швидких результатів.

Згідно з повідомленням, оптимістичний сценарій можливий, якщо міжнародні дії та тиск на Росію будуть ефективними. Оптимістичний сценарій включає інструменти енергетичного шантажу, кібер- та інформаційні атаки. Зазначається, що Росія, ймовірно, використає цю тактику для тиску та задля дестабілізації ринків, фінансового сектора та соціальної згуртованості.

Бекграунд. Останніми тижнями кількість російських військ на кордоні з Україною залишалася стабільною, попри прогнози американської розвідки про зростання. Однак Росія почала переміщення військових гелікоптерів до українського кордону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло