Продажі автомобілів в Європі впали до рекордно низького рівня з 90-х років

Продажі автомобілів в Європі впали до рекордно низького рівня з 90-х років

Головна причина – збій у ланцюжку поставок через нестачу чипів

Продажі автомобілів в Європі впали до рекордно низького рівня з 90-х років
фото DR

Продажі нових легкових автомобілів у Європі в грудні 2021 року скоротилися майже на чверть, а за підсумками року знизилися на 1,5% і стали найгіршими майже за тридцять років, пише Bloomberg.

Авторинок Європи у грудні йшов на пониження протягом усього другого півріччя навіть до показників 2020 року – це свідчить про масштаби кризи поставок, пов'язаної з дефіцитом чипів.

Європейська асоціація автовиробників повідомила, що кількість реєстрацій легкових автомобілів минулого місяця впала на 22% до 950 218. Німеччина, найбільший автомобільний ринок Європи, очолила падіння (мінус 27% у грудні).

Після кількох місяців прогнозів, що дефіцит чипів ось-ось закінчиться, з появою омікрон-штаму очікування автовиробників знову погіршилися, зазначає Bloomberg.

Цього року закупівля великих партій напівпровідників залишиться складним завданням, а пандемія продовжуватиме позначатися на попиті споживачів.

Автоконцерн Renault минулого тижня заявив, що дефіцит чипів, який коштував автовиробнику 500 000  автомобілів, досягне піку протягом перших шести місяців 2022 року.

Не менш песимістичні прогнози дають і аналітики. «Продажі автомобілів у 2022 році виявляться такими ж складними, як і в 2021 році, – сказав Пітер Фус з автомобільного відділу EY.

Bloomberg зазначає, що незважаючи на погіршення перебоїв з поставками, автовиробники отримають вигоду від нестачі машин і високих цін на них. Минулого року більшість компаній переключили виробництво на автомобілі вищого класу з високою рентабельністю, щоб компенсувати зниження продажів.

Нагадаємо, Volkswagen не впорався із запланованими поставками в Китай через дефіцит чипів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло