Майже половина населення світу вже отримала по дві дози вакцини – ВООЗ

Майже половина населення світу вже отримала по дві дози вакцини – ВООЗ

Однак у цьому році ми вірус не переможемо, зазначив представник ВООЗ

Майже половина населення світу вже отримала по дві дози вакцини – ВООЗ
фото DR

Близько половини усього населення планети вже отримали по дві дози щеплення від коронавірусу COVID-19. Про це заявив 18 січня у вівторок виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Раян під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), який цього року проходить у віртуальному форматі, передає Укрінформ.

«На сьогодні близько половини населення Землі отримали дві дози вакцини», – зазначив представник ВООЗ.

Однак він наголосив, що спостерігаються великі відмінності у частці вакцинованих людей у різних частинах світу, особливо низький рівень – у країнах з низьким рівнем розвитку.

«Так, в Африці рівень вакцинації знаходиться лише на рівні 7%. І тому, хоча вакцинація і триває, є країни, які фактично залишаються поза цим процесом. І нам треба добитися справедливості та захищати найбільш незахищені групи у всіх країнах при боротьбі з цим вірусом», – заявив Раян.

При цьому він наголосив, що вірус буде існувати далі й нікуди не дінеться. І головним завданням наразі є подолання надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я у зв’язку зі спалахом коронавірусу.

«У цьому році ми не зможемо побороти вірус, і ніколи не зможемо зупинити вірус. Ці пандемічні віруси вже є складовою нашої екосистеми. Але ми можемо добитися припинення цієї надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яку гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус проголосив у січні 2020 року», – заявив Раян.

За його словами, потрібно максимально стримати поширення цього захворювання та звести до мінімуму смертність від COVID-19, і основний інструмент у досягненні цієї мети – всеохоплююча вакцинація населення з рівним доступом в усіх регіонах світу та для усіх верств і груп населення.

Тим часом генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив про необхідність вакцинувати від COVID-19 усіх у світі, аби забезпечити вихід з пандемії, без чого неможливе повноцінне відновлення економіки.

Раніше у ВООЗ заявили, що «Омікрон» не буде останнім штамом COVID в умовах, коли мільярди невакциновані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло